Citroen na Salonie Samochodowym we Frankfurcie

Citroen na Salonie Samochodowym we Frankfurcie19.09.2009
W 2009 roku CITROEN obchodzi swoje 90 urodziny: 90 lat innowacji obfitujących w wyjątkowe modele, które zbudowały legendarny wizerunek Marki, m. in. model Traction, zaprezentowany w 1934 roku, 2 CV w 1948 roku, czy też DS w roku 1955.

Aktualnie, dzięki 'Creative Technologie' marka CITROËN zaproponować może najszerszą w swojej historii gamę samochodów, stale ewoluującą i dostosowaną do potrzeb wszystkich klientów. Dowodem na to są dwie światowe premiery prezentowane we Frankfurcie: Nowy C3 i pierwszy reprezentant nowej linii DS, DS3. Obydwie nowości są doskonale dostosowane do aktualnych tendencji rozwoju tego segmentu oraz zróżnicowanych oczekiwań klientów.

CITROËN prezentuje również prototypowy model REVOLTE, luksusowy samochód miejski, bezkompromisowy i ekologiczny, wyposażony w hybrydowy układ napędowy z systemem ładowania, tj. rozwiązanie idealnie dostosowane do różnorodnych sposobów użytkowania.

CITROËN prezentuje również Berlingo First Electrique, propozycję odpowiadającą potrzebom parków flotowych wykorzystywanych na co dzień miastach. Ten całkowicie elektryczny model, który pojawi się w sprzedaży na początku 2010 roku, jest już teraz przedmiotem przetargu organizowanego przez Pocztę Francuską, zainteresowaną zakupem 500 jego egzemplarzy.

Przejawem strategii dotyczącej tworzenia samochodów o ograniczonej emisji gazów cieplarnianych jest również DS5, samochód 'Full Hybrid' z silnikiem Diesla, który zostanie wprowadzony na rynek już w roku 2011. Kolejnym elementem tej polityki jest wdrożenie w wielu modelach z gamy technologii « Stop & Start » drugiej generacji, zarówno w wersjach benzynowych jak i z silnikiem Diesla.

Marka prezentuje również dwie nowe generacje silników HDi: V6 o pojemności 3 litrów i oraz 16-zaworowy o pojemności 2 litrów . Te wydajne, oszczędne i przyjazne środowisku jednostki napędowe oferują dużo lepsze osiągi, wykazując jednocześnie znacznie niższy poziom zużycia paliwa i emisji CO2, od 4 do 15% w zależności od modelu. Ponadto, w modelach C3 i DS3 zastosowano silnik HDi, którego poziom emisji CO2 obniżony został do 99 g/km.

CITROËN po raz kolejny potwierdza swoją wiodącą pozycję wśród europejskich liderów w zakresie niskiego poziomu zużycia paliwa i emisji CO2:
- 25% samochodów sprzedawanych w Europie i emitujących poniżej 110 g CO2 na km to modele marki CITROËN,
- 30% modeli wprowadzonych do sprzedaży przez markę emituje mniej niż 120 g CO2 na km.

Poza modelami, C3 i DS3, które są światowymi premierami, marka prezentuje również CITROËNA C.Crosser, Model ten poddany zmianom stylistycznym wnętrza, które mają uczynić go jeszcze bardziej atrakcyjnym. C.Crosser został wyposażony nową mechaniczna elektronicznie sterowaną skrzynię biegów, która nadaje nowy wymiar przyjemności użytkowania tego auta.

Oprócz luksusowego auta miejskiego o nazwie REVOLTE, na stoisku prezentowane są dwa inne prototypy: C4 WRC HYbrid4, sportowy i ekologiczny model stworzony przez ekipę Citroen Racing, oraz wyjątkowy GTbyCITROËN, którego wprowadzenie na rynek w niewielkiej ilości egzemplarzy jest właśnie rozpatrywane.

Uosobieniem 'Creative Technologie' jest również inteligentny system kontroli trakcji stosowany w C4 Picasso i C5, który pozwala użytkownikom swobodnie poruszać się w trudnych warunkach drogowych (deszcz, śnieg lub gołoledź), oraz zastosowany w Berlingo system Grip Control, zwiększający skuteczność przeniesienia napędu na trudnych nawierzchniach, takich jak śnieg, piasek czy błoto.

Źródło: Citroen