Citroen DS5 jeszcze w tym roku

Citroen DS5 jeszcze w tym roku19.04.2011
Linia DS, aktualnie obejmująca Citroeny DS3 i DS4, adresowana jest do klientów poszukujących bezkompromisowych produktów. Pod koniec 2011 roku do gamy dołączy model DS5. Citroen DS5 zostanie wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie, ...

...takie jak Inteligentny System Kontroli Trakcji, alarm niezamierzonego przekroczenia linii z systemem video czy system automatycznego przełączania na światła mijania reagujący na obecność pojazdów jadących z naprzeciwka.

Citroen DS5 jeszcze w tym roku 1DS5 będzie też pierwszym modelem marki korzystającym z technologii full-hybrid diesel Hybrid4 (200 KM, napęd na 4 koła) umożliwiającej jazdę po mieście w trybie elektrycznym, a także oferującej funkcję boost przy przyspieszaniu i ograniczoną do 99 g/km emisję CO2.

Eleganckie nadwozie samochodu (4,52 m długości, 1,85 m szerokości) będzie nawiązywało stylistycznie do pozostałych modeli z gamy DS. Dodatkowo, pasażerowie będą cieszyć się wysokim komfortem podróżowania oraz dużą funkcjonalnością kabiny (5 pełnoprawnych miejsc, bagażnik o pojemności 465 litrów).

Linia DS produkowana jest we Francji i sprzedawana w całej Europie. Citroen wprowadzi również tę nową linię produktów na rynki całego świata, a w szczególności na rynek chiński już w 2012 roku.

Źródło: Citroen, MotoTarget