Światowa premiera nowej Toyoty Corolli

Światowa premiera nowej Toyoty Corolli25.09.2001
Twórcy w europejskim centrum designu Toyoty, na południu Francji zaprojektowali samochód, który optycznie i jakościowo dostosowany jest do wymagań rynku europejskiego ...

Na targach IAA we Frankfurcie pokazano po raz pierwszy na świecie nowa Toyotę Corollę.

Nowa Corolla została stworzona specjalnie na potrzeby rynku europejskiego. Twórcy w europejskim centrum designu Toyoty, na południu Francji zaprojektowali samochód, który optycznie i jakościowo dostosowany jest do wymagań rynku europejskiego. To, co się przede wszystkim rzuca w oczy to futurystyczny wygląd z nowymi elementami wspólnymi dla całej rodziny Toyoty.

Światowa premiera nowej Toyoty Corolli 1 We wnętrzu oczekuje na nas przyszłość: w niektórych typach wyposażenia nad konsolą środkową znajduje się bowiem centralny monitor działający w technologii "touch screen", który służy m.in. do sterowania systemem audio i jego kontroli, oraz wyświetlania informacji o nim, stanowi także system nawigacyjny dla DVD. Corolla, jako nowość w swojej klasie, posiada znane już z Lexusa wskaźniki Optitron, w których najważniejsze informacje są wyświetlane na desce rozdzielczej.

Projektanci postawili sobie za cel polepszenie komfortu jazdy w porównaniu z modelem poprzednim. Dodatkowym plusem wyposażenia jest elektroniczny program stabilizacyjny VSC (Vehicle Stability Control) oraz asystent hamowania, w jakie wyposażono nową Corollę.

Światowa premiera nowej Toyoty Corolli 2 Pod maską także poczujemy powiew nowości. Do wyboru klientom przedstawiono dwa turbodiesle D-4D z wtryskiem bezpośrednim common rail oraz 3 silniki benzynowe o pojemnościach od 1,4 do 1,8 l ze zmiennym sterowaniem zaworami. Topowym motorem jest zastosowany w sportowym modelu Corolla TS 1,8-litrowy napęd VVTL-i. Jest on łączony z sześciobiegową sportową skrzynią.

Zaraz po wprowadzeniu na rynek na początku 2002 r Corolla oferowana będzie w wersji trzy- i pięciodrzwiowej, jako kombi i limuzyna oraz po raz pierwszy także jako kompaktowa limuzyna Corolla Verso.