EuroNCAP przyznaje Corolli Verso 5 gwiazdek

EuroNCAP przyznaje Corolli Verso 5 gwiazdek29.05.2004
Dzięki koncentracji na problematyce bezpieczeństwa użytkowników swoich produktów Toyota zwiększa inwestycje w badania i rozwój elementów bezpieczeństwa aktywnego i biernego ...

Nowa Corolla Verso otrzymałą najwyższe oceny w testach zderzeniowych EuroNCAP. Po Avensisie, Corolla Verso jest drugim modelem Toyoty, który uzyskał najwyższy wynik EuroNCAP.

"Dzięki koncentracji na problematyce bezpieczeństwa użytkowników swoich produktów Toyota zwiększa inwestycje w badania i rozwój elementów bezpieczeństwa aktywnego i biernego. Efekty tych prac są widoczne: nowatorska technologia poduszek kolanowych i Cornering Assist Monitor.

EuroNCAP przyznaje Corolli Verso 5 gwiazdek 1 5-gwiazdkowa ocena EuroNCAP potwierdza zaangażowanie firmy w tworzenie samochodów nowoczesnych i bezpiecznych" – mówi Thierry Dombreval, Senior Vice-President wydziału sprzedaży i działań posprzedażnych Toyota Motor Marketing Europe. Oferująca wysoki poziom bezpieczeństwa biernego Corolla Verso charakteryzuje się sztywnym nadwoziem, które wyposażono w system MICS (Minimal Intrusion Cabin System), pochłaniający siłę uderzenia i zmniejszający ryzyko uszkodzenia wnętrza pojazdu podczas kolizji, znany już z bezpiecznej Toyoty Avensis.

Nowa Corolla Verso może poszczycić się aż 9 poduszkami powietrznymi, w tym 18-litrową poduszką kolanową, redukującą ryzyko odniesienia obrażeń w dolnych partiach ciała kierowcy. Znana już z Toyoty Avensis, zmodyfikowana została tak, by zmniejszyć potencjalny nacisk na kolana kierowcy w razie zderzenia czołowego o dalsze 40% w porównaniu ze swoją poprzedniczką. Poduszki powietrzne kierowcy i pasażera podróżującego z przodu w razie kolizji napełniają się w systemie dwufazowym, obok siedzenia kierowcy zamontowano czujnik pozycji, a za przednim zderzakiem czujnik siły uderzenia. Boczne poduszki i kurtyny powietrzne gwarantują bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom auta w przypadku uderzenia bocznego. Dwufazowy system przypominający diodą świetlną i brzęczykiem o konieczności zapięcia pasów należy do wyposażenia standardowego.

Z myślą o najmłodszych pasażerach w Corolli Verso zamontowano foteliki dziecięce, uważane za jedne z najlepszych spośród obecnie dostępnych na rynku. W system mocowania ISOFIX z trzema punktami kotwiczenia wyposażono dwa zewnętrzne fotele drugiego rzędu siedzeń. W kategorii bezpieczeństwa dzieci Corolla Verso otrzymała 4 gwiazdki.

Nie mniejsze znaczenie mają elementy bezpieczeństwa aktywnego. Nowa, sztywniejsza płyta podłogowa, szerszy rozstaw kół, masywniejsze drążki stabilizacyjne i amortyzatory z ogranicznikiem odbicia, po raz pierwszy wprowadzone do samochodu tej klasy, zapewniają maksymalną stabilność pojazdu i precyzyjne trzymanie się toru jazdy. Corolla Verso wyposażona jest w systemy: nowy Brake Control System z ABS, Electronic Brake-force Distribution (EBD), Brake Assist (BA), Vehicle Stability Control (VSC) oraz Traction Control (TRC).

Po raz pierwszy na rynku europejskim Toyota zaproponuje swoim klientom system Cornering Assist Monitor, pozwalający kierowcy "dostrzec" przeszkody znajdujące się za zakrętem.