Koncepcyjna Toyota Hybrid-R – pierwszy teaser

Koncepcyjna Toyota Hybrid-R – pierwszy teaser13.08.2013
W zeszłym tygodniu Toyota zamieściła na Facebooku dość zaskakujące oświadczenie, iż podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie nad Menem zaprezentuje „ekscytujący, nowy pojazd koncepcyjny, ...

...który pozwoli wprowadzić na drogi technologię Hybrid System-Racing”. Japoński producent nie podał przy tym żadnych szczegółów, co dało pożywkę do licznych spekulacji sugerujących, że może chodzić o następcę modelu Supra.

Wystawa IAA 2013 zbliża się wielkimi krokami – otwarcie już 12 września – więc powoli wypływają nowe fakty na temat konceptu Toyoty. Dziś firma opublikowała pierwsze zdjęcie zapowiadające debiut nowego modelu.

Koncepcyjna Toyota Hybrid-R – pierwszy teaser 1Wizualizacja jest „teaserem”, więc nie odsłania zbyt wiele, ale Japończycy tym razem uzupełnili ją o kilka bardziej szczegółowych informacji na temat nowego napędu rodem ze świata wyścigów. Przy okazji przedstawiciele producenta potwierdzili, że koncept Hybrid-R bazuje na jednym z aktualnych modeli produkcyjnych Toyoty, co w pewnym sensie potwierdza plotki, iż chodzi o model, który zastąpi Suprę.

A oto, jak japoński producent opisał swój nowy produkt: Hybrid-R bazuje na znajdującym się w aktualnej ofercie Toyoty modelu produkcyjnym i jest wyposażony w napęd oparty o technologie podobne do tych, jakie stosowane są w wyścigowym modelu TS030 Hybrid startującym w FIA World Endurance Championship. Napęd ten łączy mocny silnik spalinowy z jednostkami elektrycznymi. Wspólnie generują one moc ponad 400 KM/298 kW. Możliwość pracy w dwóch trybach pozwala na przystosowanie pracy samochodu do jazdy po zwykłej drodze lub torze wyścigowym.

Źródło: Źródło: Toyota, pracowanie: BM