MotoNews.pl

BMW X6 Wide Body według A.Kahn Design

01 listopada 2012

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Marka, model | ,
BMW X6 Wide Body 9

Brytyjska firma tuningowa A. Kahn Design specjalizuje się głównie w przeróbkach samochodów rodzimych marek. Ma na swoim koncie wiele modyfikacji Land Roverów (na przykład Land Rover Defender XS 90), Range Roverów (np. Range Rover RS300 Cosworth), Jeepów (na przykład Jeep Wrangler w stylizacji militarnej) i Astonów Martinów (np. Aston Martin DBS Casino Royale). Tym razem jednak zapowiada pakiet tuningowy dla modelu z Niemiec, konkretnie dla BMW X6. Historia wygląda ciekawie, ponieważ ta marka dość rzadko gości w warsztatach Kahn Design. Na razie tuner jedynie pochwalił się, że pracuje nad poszerzoną wersją bawarskiego crossovera, podał niewiele szczegółów i udostępnił całkiem sporo zdjęć.

Wygląda na to, że zgodnie z profilem swojej działalności brytyjski tuner skupił się głównie na modyfikacjach wizualnych w BMW X6. Crossover zyskał zestaw nowych obręczy RS-XF oraz pakiet poszerzający nadwozie. Złożyły się na niego: poszerzone nadkola i szersze fartuchy boczne, nowy zderzak przedni o agresywnej stylistyce z potężnymi wlotami powietrza. Standardową maskę silnika zastąpiła nowa, wentylowana wersja.

We wnętrzu tuner postawił na ponadczasową i elegancką czerń. Tapicerkę wykonano z czarnej, perforowanej skóry z kontrastowymi przeszyciami. Do tego dodano elementy wykończeniowe z włókna węglowego. Kierownicę obciągnięto skórą i Alcantarą. Schowek na rękawiczki również wyłożono skórą. Pojazd wzbogacił się także o nowy obrotomierz i prędkościomierz.

Kahn Design obiecuje, że więcej szczegółów na temat BMW X6 Wide Body poznamy w najbliższych tygodniach.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM