MotoNews.pl

Seat Ateca gwiazdą 86. Salonu motoryzacyjnego w Genewie

29 lutego 2016

Kategoria | Premiery  Targi
seat-genewa-2016 3

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najważniejszych imprez branży motoryzacyjnej. Już 1 marca na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2016 Seat po raz pierwszy zaprezentuje szerokiej publiczności pierwszego SUV-a w swoim portfolio – model Ateca. To jednak nie koniec wrażeń. Z okazji 20-lecia znaku Cupra, hiszpański producent pochwali się też dwoma wyczekiwanymi modelami nowej generacji. Do Genewy przyjadą bowiem sportowe perełki marki: Leon Cupra 290 oraz Ibiza Cupra.

Najwięcej technologii w jednym aucie

Seat Ateca to technologiczne odkrycie na miarę XXI wieku. Hiszpański producent wyraźnie zaznaczył pozycję nowego auta w swoim portfolio. Ateca ma się stać, obok Leona i Ibizy, trzecim filarem marki. Auto, które w Genewie będzie miało swoją oficjalną premierę, to doskonały przykład zestawienia nowatorskich rozwiązań w jednym samochodzie.

Do tej pory w ofercie SUV-ów do wyboru było wiele innowacyjnych pakietów, jednak nigdy taka ilość technologicznych rozwiązań nie występowała w jednym modelu. Najnowsze osiągnięcia elektroniki pozwalają na nowo odkryć przyjemność z jazdy Seatem.

– Wierzymy, że Seat Ateca odmieni segment SUV-ów – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR Seata. – Stworzenie samochodu sportowo-użytkowego to nie lada sztuka. Takie auto musi być całkowicie wszechstronne: powinno doskonale odpowiadać na wszystkie drogowe wyzwania, zaskakiwać technologią, zapewniać bezpieczeństwo, wysoki poziom ergonomii i przykuwać uwagę wyrazistą, wyjątkową sylwetką. Wprowadzając Seata Ateca na rynek, pokazujemy, że można spełnić te warunki.

Cupra -20 lat minęło

Na odwiedzających strefę Seata czekają także nowe, sportowe modele Ibizy oraz Leona. Cupra to ucieleśnienie dynamicznego charakteru samochodów, które na drodze mogą więcej – za sprawą ukrytej pod ich maską mocy. Koncepcja tej gamy SEAT-a jest najsilniej zakorzeniona w filozofii hiszpańskiej marki i opiera się na perfekcyjnym połączeniu wydajności i designu.

Auta z linii Cupra, które Seat pokaże na genewskich targach, dumnie reprezentują ten drapieżny styl. Przez ostatnie lata marka znacznie odświeżyła swoje flagowe propozycje – Leona i Ibizę. Na miłośników szybkiej jazdy czekają dwa dynamiczne auta, w których nie zabrakło technologicznych nowinek.

– Już od dwudziestu lat zaskakujemy najbardziej wymagających kierowców, udowadniając im, że z powodzeniem można projektować auta użytkowe, które w prowadzeniu nie ustępują sportowym maszynom – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR Seata. – Sukces naszych modeli Cupra został osiągnięty dzięki ciągłemu dążeniu do perfekcji oraz opracowaniu i wdrożeniu najbardziej zaawansowanych technologii wzmacniających osiągi.

W tym roku do rodziny Cupra dołączył nowy Leon 290. Uwagę kierowców zwraca jego sportowy silnik 2.0 TSI z podwójnym wtryskiem i zmiennymi fazami rozrządu o mocy 213 kW / 290 KM. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. To najmocniejszy seryjny samochód Seata.

Z kolei zeszłoroczna premiera – Seat Ibiza Cupra – kryje pod maską czterocylindrowy silnik 1.8 TSI o mocy 192 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Z nowym motorem hiszpańskie auto do 100 km/h rozpędza się w 6,7 sekundy. Prędkość maksymalna Ibizy Cupra wynosi 235 km/h.

W ciągu 20 lat technicznych i sportowych osiągnięć, modele Cupra zyskały szacunek i uznanie w branży motoryzacyjnej. Producent nie spoczywa na laurach i wciąż udoskonala swoje samochody tak, aby kierowcy na całym świecie mogli w pełni korzystać z uroków jazdy i prowadzenia samochodu. Już w marcu przekonają się o tym wszyscy odwiedzający Salon w Genewie.

Zdjęcia: Seat