MotoNews.pl

TECHART kontynuuje współpracę z Adrianem Sutilem

14 czerwca 2010

Kategoria | Techart
Marka, model | ,
Adrian Sutil Porsche 911 3

Niemiecka firma tuningowa TECHART Automobildesign i znany z Formuły 1 kierowca Adrian Sutil postanowili przedłużyć współpracę, która trwa już od zeszłego roku. Sutil i Techart zajmują się wspólnie tworzeniem i testowaniem nowych pojazdów i ich komponentów. Oprócz tego Adrian Sutil będzie także ambasadorem Techartu.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować tę udaną relację z jednym z najpopularniejszych niemieckich sportowców zajmujących się zmaganiami za kierownicą i że nadal będzie on ambasadorem naszej marki”, stwierdził dyrektor ds. marketingu w Techarcie, Marc Herdtle.

Adrian Sutil będzie od teraz poza torem wyścigowym poruszał się zindywidualizowaną przez Techart wersją Porsche 911 GT2. Pojazd zaopatrzono w zestaw poprawiający aerodynamikę, owalne, podwójne końcówki rur wydechowych, specjalne felgi i wielofunkcyjny system świateł dziennych, przednich. Moc jego silnika została zwiększona o 50 KM, co oznacza, że Sutil będzie mógł korzystać z 580 koni mechanicznych. To nie całkiem to samo, co w bolidzie Formuły 1, ale na publicznych drogach zapewne wystarczy.

Zdjęcia: Techart