BMW X6 z warsztatu AC Schnitzer

BMW X6 z warsztatu AC Schnitzer29.07.2008
Niemiecka firma tuningowa AC Schnitzer dopiero co na wystawie motoryzacyjnej w Londynie prezentowała premierowy model ACS1 3.5i Cabrio, czyli przeróbkę BMW serii 1 Cabrio, a już możemy podziwiać kolejną interpretację ...

BMW X6 z warsztatu AC Schnitzer 1...marki BMW – tym razem specjaliści z AC Schnitzer zabrali się za X6. Pojazd poddano nie tylko tuningowi wizualnemu, lecz także zadbano o lepsze osiągi.

Nadwozie nie tylko świetnie trzyma się drogi, lecz również przyciąga wzrok. Zmiany wizualne objęły dodanie nowych, chromowanych, podwójnych końcówek układu wydechowego, nowego fartucha przedniego z ukośnymi wlotami powietrza i nieco przesuniętych świateł przeciwmgielnych, masywnego fartucha i tylnego dyfuzora z tyłu i nadanie bardziej dynamicznego konturu spojlerowi. Wszystkie elementy polakierowano w jednolitym kolorze.

BMW X6 z warsztatu AC Schnitzer 2 Pod maską jeden z diesli 3.0dX lub 3.5dX z nowa jednostką kontrolną. Niestety AC Schnitzer nie podał jeszcze dokładnych osiągów.

Dyrektor Techniczny AC Schnitzer, Manfred Wollgarten zaprojektował także specjalny zestaw sprężyn ulepszających zawieszenie, testowany na Nürburgring.

Jak widać, jeśli ktoś może ulepszyć pierwsze Sports Activity Coupe, to tylko AC Schnitzer.

Źródło: AC Schnitzer