Nowy bolid BMW zadebiutuje już w styczniu

Nowy bolid BMW zadebiutuje już w styczniu07.11.2008
Chociaż tegoroczny sezon Formuły 1 dopiero co się zakończył, zespół BMW Sauber F1 Team już ujawnił pierwsze szczegóły na temat nadchodzącego sezonu: daty prezentacji nowego BMW Sauber F1.09 oraz testów listopadowych.

Już 20 stycznia 2009 oczy świata Formuły 1 będą zwrócone na Walencję. Tego dnia zespół BMW Sauber F1 Team zaprezentuje w tej śródziemnomorskiej metropolii nowy BMW Sauber F1.09. Krótko potem nowy bolid pokona pierwsze kilometry na torze Circuit de Catalunya. Walencja po raz czwarty z rzędu będzie gościć prezentację zespołu BMW Sauber F1 Team.

W międzyczasie, inżynierowie zespołu z Monachium i Hinwil będą musieli stawić czoła ciężkiej pracy: pomimo męczącego sezonu, który jest już za nimi, wiele nowych komponentów aerodynamicznych, system KERS oraz wprowadzenie gładkich opon oznacza, że nie mogą osiadać na laurach. Już w połowie listopada BMW Sauber F1 Team przeniesie się do Walencji, by przetestować nowe technologie na torze.

17 listopada Robert Kubica i Christian Klien rozpoczną trzydniowy program testowy na torze Circuit de la Comunitat. Dzień później Robertowi będzie towarzyszyć Nick Heidfeld. Nick i Christian dokończą sesję testową 19 lipca.

Źródło: BMW