BMW Sauber F1 Team - Będą zmiany w układzie sił

BMW Sauber F1 Team - Będą zmiany w układzie sił10.12.2008
Zespół BMW Sauber F1 Team pracuje pełną parą nad rozwojem swojego samochodu na sezon 2009. Chociaż Nick Heidfeld i Robert Kubica przejechali już pierwsze kilometry testowe, Dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen jest zdania, ...


...że na razie jest jeszcze za wcześnie na snucie jakichkolwiek prognoz na temat nadchodzącego sezonu.

Nowe przepisy sprawiają, że pojawi się sporo niewiadomych. Dlatego Theissen uważa, że nie da się jeszcze przewidzieć, które zespoły będą się liczyły w walce o mistrzowski tytuł. „Nowe przepisy spowodują zmianę w układzie sił," mówi Niemiec. „Przez to możemy być świadkami licznych niespodzianek w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że będziemy w stanie dalej podążać naszą drogą, bez problemów związanych z rozwojem w nowym kierunku."

Dla Roberta Kubicy, czwartego kierowcy Mistrzostw Świata Formuły 1 2008, cel na nadchodzący sezon jest jasny: chce walczyć o mistrzowski tytuł. „Walczyliśmy już w sezonie 2008," mówi Robert, „I mam nadzieję, że w następnym roku uzyskamy jeszcze lepszy rezultat. Wszystko jest możliwe i dam z siebie wszystko. Myślę, że mamy to, co jest potrzebne do zrealizowania celu. Potrzebny jest dobry pakiet, dobra forma i dobre wyniki - potem trzeba już tylko poczekać i zobaczyć, co się stanie."

Źródło: BMW