Bridgestone Dueler HP Sport RFT w BMW

Bridgestone Dueler HP Sport RFT w BMW27.07.2009
Bridgestone połączył siły z BMW, aby przedstawić nowe modele M na rok 2009, które wyjadą na oponach Dueler HP Sport Run Flat. Według BMW, nowe sportowe BMW X5 M i BMW X6 M oferują kierowcom wyjątkowe doświadczenia podczas jazdy, ...

...zarówno w codziennym ruchu ulicznym, jak i na torze wyścigowym. Najlepsze osiągi, najnowocześniejsza technologia i zamiłowanie do doskonałości sprawiają, że Bridgestone i BMW to zwycięskie połączenie - przyznaje Didier Schneider, Wiceprezes Działu Wyposażenia Oryginalnego Bridgestone Europe. Dueler HP Sport gra, aby wygrać. Wybór Bridgestone Dueler HP Sport Run Flat na fabryczne wyposażenie tych szczególnych pojazdów to niepowetowane zwycięstwo Bridgestone, ale również wielbicieli dynamicznej jazdy samochodem. Teraz, dzięki nowemu wyposażeniu samochodów BMW M, każda klasa pojazdów produkowanych przez BMW jeździ na oponach marki Bridgestone. Większość z nich to opony run flat.

Technologii Run Flat użyto w wielu pojazdach produkowanych przez BMW. Od montażu pierwszej opony run flat marki Bridgestone w BMW Z8 w 2000 roku do dzisiaj, Bridgestone pozostaje numerem jeden wśród dostawców tych opon na oryginalne wyposażenie pojazdów BMW.

Opony do samochodów BMW X5 M i X6 M z 2009 roku, produkowanych w amerykańskiej fabryce BMW w Spartanburgu w Karolinie Południowej, dostarczy japońska fabryka Bridgestone w Tosu.
} Przód: 275/40R20 106Y (Extra Load) Bridgestone Dueler HP Sport RFT
Tył: 315/35R20 110Y (Extra Load) Bridgestone Dueler HP Sport RFT

Opony Run Flat marki Bridgestone są oparte na opatentowanym systemie Self Supporting Run Flat (SSR). System SSR polega na specjalnym, gumowym wzmocnieniu ścian bocznych, unoszącym ciężar pojazdu, podczas utraty powietrza w oponie. Kiedy opona run flat traci powietrze, system monitorowania ciśnienia w oponach powiadamia o tym kierowcę, zapewniając mu możliwość przejechania jeszcze około 80 kilometrów z prędkością 80 km/h do bezpiecznego miejsca wymiany opon.

Źródło: Bridgestone