BMW 328 Roadster w wersji dla najmłodszych

BMW 328 Roadster w wersji dla najmłodszych01.09.2009
Długi przód, krótki tył, małe drzwiczki... po prostu BMW 328 Roadster. Kiedy pojawił się na rynku w 1936 roku, jego wyjątkowy sportowy design natychmiast podbił serca fanów motoryzacji. Prawie 70 lat po zakończeniu produkcji w 1940 roku...

... to sportowe auto marzeń powraca – tym razem jako zabawka dla dzieci.

Wierna replika
W dziecięcej wersji BMW 328 Roadster wrażenie robią przede wszystkim wielkie okrągłe reflektory, podwójny pionowy grill i dzielone przednie okno.

BMW 328 Roadster w wersji dla najmłodszych 1Widziany z pewnej odległości do złudzenia przypomina swojego protoplastę, który w latach 30. był najbardziej pożądanym sportowym autem na świecie.

Dwa rodzaje napędu
Jeśli chodzi o napęd, mniejsza wersja niestety nie dorównuje swojemu oryginalnemu poprzednikowi, który wyprodukowany został w liczbie zaledwie 500 sztuk. Zamiast 80 konnego, sześciocylindrowego silnika, dziecięca wersja posiada opcjonalnie napęd elektryczny oraz….pedałowy. Młodzi kierowcy mogą czuć się w roadsterze bezpiecznie, auto posiada antypoślizgową kierownicę oraz uzyskało atest bezpieczeństwa TUV.

Do zabawy na podwórku i w domu
Specjalne zaprojektowane gumowe opony dziecięcego BMW 328 Roadster powodują, że pojazd porusza się bezszelestnie, a w domu nie niszczy drewnianych podłóg. Koło zapasowe, podobnie jak w prawdziwej wersji, umieszczone zostało z tyłu, na klapie bagażnika.

BMW 328 Roadster dostępny będzie już od września w wybranych salonach dealerów BMW oraz w Internecie pod adresem www.bmw-shop.de. Cena autka to 199 Euro (wersja na pedały) lub 349 Euro (wersja elektryczna).

Źródło: BMW