BMW Group najbardziej zrównoważonym producentem

BMW Group najbardziej zrównoważonym producentem14.09.2009
Firma SAM Group opublikowała najnowsze notowania aktualnego indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones (DJSI). Już po raz piąty z rzędu BMW Group uplasowała się na pozycji lidera w przemyśle motoryzacyjnym, ...

...dzięki czemu uzyskała miano najbardziej zrównoważonego producenta pojazdów. Koncern BMW jest jedynym przedsiębiorstwem przemysłu motoryzacyjnego, który znajduje się na listach indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones od momentu jego powstania w 1999 r.

„Cieszymy się, że już po raz piąty z rzędu BMW Group plasuje się na pozycji lidera w sektorze motoryzacyjnym według notowań światowych indeksów zrównoważonego rozwoju Dow Jones. Jest to dla nas dowodem, że nasze działania zmierzające do ustanowienia zrównoważonego rozwoju wiodącą zasadą dla wszystkich naszych procedur są właściwe. W pierwszej połowie 2009 r. poczyniliśmy kolejny logiczny i niezmiernie ważny krok, udoskonalając strategię zrównoważonego rozwoju” - powiedział dr Norbert Reithofer, prezes Zarządu BMW AG.

Zarząd BMW Group podjął decyzję o stosowaniu zrównoważonego rozwoju jako jednej z wiodących zasad strategicznych firmy już w roku 2000. W BMW Group zrównoważona przedsiębiorczość jest mocno osadzona w całym łańcuchu wartości: począwszy od rozwoju oszczędnych i alternatywnych koncepcji pojazdów poprzez czyste procesy produkcyjne po ekologiczne metody recyklingu. BMW Group odpowiada również za zatrudnienie ok. 100 000 pracowników oraz angażuje się w liczne projekty o charakterze społecznym poza terenem swoich zakładów.

W ostatnich miesiącach koncern BMW podjął kolejne istotne kroki mające na celu umocnienie koncepcji zrównoważonego rozwoju. Każda propozycja jest obecnie rozpatrywana pod kątem korporacyjnych celów zrównoważonego rozwoju. Latem 2009 r. utworzono zarząd firmy ds. zrzarządu jest określanie strategicznego zaangażowania firmy w kwestie zrównoważonego rozwoju. Dwa razy w roku odbywają się spotkania zarządu, podczas których podejmowane są decyzje dotyczące strategii i czynności proponowanych na poziomie operacyjnym.

Źródło: BMW