Nowe BMW serii 5 w skąpym kamuflażu

Nowe BMW serii 5 w skąpym kamuflażu23.10.2009
Według niektórych wysoko postawionych menedżerów bawarskiej marki, nowa seria 5 będzie najładniejszym BMW naszych czasów. Czy tak będzie, okaże się już w przyszłym roku. Najnowsze zdjęcia szpiegowskie wyraźnie pokazują,...

...jaką drogą będzie podążać nowe BMW serii 5. Skąpy kamuflaż odkrył nowy grill, światła przeciwmgielne czy też felgi aluminiowe, a po reflektorach i tylnych światłach oraz masce silnika widać silne relacje stylistyczne nowego modelu z serią 3 i 7.

Nowa "piątka" wejdzie do sprzedaży już w przyszłym roku, a jedną z jej największych zalet będzie szeroki wachlarz jednostek napędowych do wyboru. Naturalnie pod maską auta znajdziemy jak zwykle 6-cylindrowe rzędowe silniki o pojemności 3-litrów zasilane benzyną lub olejem napędowym. Z kolei na samym szczycie w wersji 550i będzie pracować 4.4-litrowy silnik V8 o podwójnym turbodoładowaniu, którego moc wyniesie 408 KM. Najbardziej ekscytujący będzie jednak przeciwny biegun, a mianowicie podstawowe 4-cylindrowe jednostki napędowe o małej objętości z turbodoładowaniem. Niewykluczone również, że pod maskę trafi także system ActiveDrive znany już z modeli X6 i serii 7. Oczywiście należy się także spodziewać wersji nadwoziowej kombi oznaczonej jako Touring i napędu na cztery koła w postaci systemu xDrive.

Niewiele wiadomo o wnętrzu samochodu, ale można przypuszczać, że będzie to ewolucja tego co znamy już z serii 7 i 5 Gran Turismo.

Źródło: World Car Fans, fot. BMW, informacja Moto Target