Kolekcjonerski egzemplarz BMW Z4 Coupe dla WOŚP

Kolekcjonerski egzemplarz BMW Z4 Coupe dla WOŚP07.01.2010
Stowarzyszenie Dealerów BMW, przy wsparciu BMW Polska, przekazało Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy BMW Z4 Coupe. Auto oddane na licytację jest ostatnim egzemplarzem tej serii, który zjechał z taśmy produkcyjnej.

Wartość rynkowa tego wyjątkowego samochodu to około 200 000 zł. Auto można obejrzeć od wtorku w Galerii Mokotów.

To auto to zdecydowanie będzie jednym z największych hitów tegorocznych aukcji Orkiestry – powiedział szef Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak. – I nie chodzi tu tylko o jego nominalną wartość. Fantastyczna jest historia, związana z tym konkretnym egzemplarzem, którego właściciela wyłoni orkiestrowa aukcja. Takie właśnie przedmioty cieszą się największym zainteresowaniem internautów i osiągają niebotyczne wręcz wartości, chociaż, jak każda aukcja Finału, ta także rozpocznie się od wartości 1 zł.”

Autorem projektu samochodu jest Polak – Tomasz Sycha, pracujący w dziale designu BMW Group od 15 lat. To jemu BMW Z4 Coupe zawdzięcza nieprzeciętny wygląd, sprawiający wrażenie, jakby auto nawet podczas postoju znajdowało się w ruchu. Znawcy motoryzacji porównują stylistykę tego auta do drapieżnika gotowego do skoku.

Po otrzymaniu informacji o inicjatywie polskich dealerów projektant przesłał swój rysunek, który wygrał w wewnętrznym konkursie na projekt nowego modelu i według którego wyprodukowano BMW Z4 Coupe. Rysunek, który otrzyma zwycięzca licytacji auta, jest opatrzony specjalną dedykacją Tomasza Sychy dla WOŚP.

Dealerzy BMW w Polsce po raz pierwszy, ale w niezwykle spektakularny sposób wspierają WOŚP. Spontaniczny pomysł jednego z dealerów natychmiast podchwycili wszyscy właściciele salonów sprzedaży, a także szefowie BMW Polska. „Zwykle różnimy się w wielu sprawach i dochodzenie do wspólnych decyzji bywa trudne. Tym razem nasza zgoda na przekazanie auta Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy była natychmiastowa i jednomyślna – to bardzo budujące – powiedział Prezes Stowarzyszenia Dealerów BMW, Aleksy Breczko „Mamy nadzieję, że pieniądze ze sprzedaży tego wyjątkowego auta przyczynią się do uratowania zdrowia i życia wielu dzieci”.

BMW Z4 Coupe to klasyczne sportowe coupe. Napęd tylny i równomierny rozkład masy (50:50) pomiędzy obie osie zapewniają wspaniałe prowadzenie i niewiarygodną zwinność pojazdu, a w efekcie maksymalne wrażenia podczas pokonywania zakrętów.

Samochód posiada sześciocylindrowy silnik rzędowy o mocy 195 kW/265 KM i pojemności 3 litrów. Dwuosobowe sportowe auto osiąga dynamikę jazdy, jaką uzyskują jedynie nieliczne samochody seryjne. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,7 sekund. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Auto wyposażone jest w sześciobiegową skrzynię manualną. Innowacyjny układ wspomagania kierownicy pozwala kierowcy cieszyć się wysokim komfortem jazdy. Układ dynamicznej kontroli stabilności DSC reguluje poślizg kół napędowych i stabilizuje pojazd. Dzięki nowoczesnym i skutecznym hamulcom droga hamowania z prędkości 100 km/h wynosi tylko 34 m.

Mimo imponujących osiągów BMW Z4 Coupe 3.0si zużywa w cyklu mieszanym UE tylko 8,6 litra na 100 km.

BMW Z4 trafiło na rynek w 2006 roku. Zostało stworzone jako bezkompromisowe auto sportowe, przeznaczone dla ludzi lubiących wyzwania, niezależnych indywidualistów ceniących wysoką jakość życia, będących w ciągłym ruchu, kochających jazdę samochodem i fascynujących się motoryzacją. Sportowa dynamika i doskonałe osiągi zapewniające niepohamowaną radość z jazdy, a jednocześnie niesamowita elegancja i piękna stylistyka sprawiły, że modele Z4 do dziś budzą wielkie emocje wśród kierowców na całym świecie.

Źródło: BMW