BMW 130i w teście czasopisma Auto Bild

BMW 130i w teście czasopisma Auto Bild02.02.2010
BMW 130i to wielki wygrany długodystansowego testu, który przeprowadza jeden z czołowych niemieckich periodyków motoryzacyjnych - Auto Bild. Pokonawszy bez żadnych usterek 100 000 kilometrów, sportowy kompakt BMW ...

...nie tylko osiągnął najlepszy rezultat w 2009 roku, ale również uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich aut kiedykolwiek przetestowanych na tym dystansie.

Dlatego profesjonalny zespół testujący pojazdy wystawił BMW 130i ocenę 1+ (czyli najwyższą notę porównywalną z AAA) oraz przyznał mu tytuł najlepszego pojazdu długodystansowego wszechczasów w historii testów Auto Bild (Best Auto Bild Long-Term Test Car of All Time).

Oprócz wyróżnienia za niespotykaną wręcz bezawaryjność, testerzy docenili także niezwykłą radość z jazdy, jaką daje ten model, szczególnie podkreślając zalety mocnej, wysokoobrotowej i wyjątkowo wydajnej rzędowej szóstki.

Zajęcie najwyższego miejsca w testach długodystansowych przeprowadzanych przez czasopismo Auto Bild w 2009 to wspaniały, bezprecedensowy sukces BMW 130i, które ukończyło ten liczący 100 000 kilometrów maraton w półtora roku, zaliczając zarówno krótkie trasy jak i dłuższe podróże po autostradach. Podczas tego wymagającego testu auto spisywało się bez zarzutu i nawet zużycie oleju oraz klocków hamulcowych było zaskakująco niskie w całym okresie testowym.

W swym końcowym raporcie zespół testujący podkreślił również niezwykle wysoką jakość wykonania BMW 130i, którą testerzy mogli w pełni docenić podczas tego długiego i wymagającego testu. Ostateczna konkluzja sprowadzała się do stwierdzenia, iż jest to pojazd o „zerowej awaryjności”, który na dodatek nie zdradza najmniejszych oznak zużycia.

Wszystkie modele BMW serii 1 wyróżnia przykładna niezawodność i najwyższa jakość. Gwarantują one również ogromną radość z jazdy. BMW 130i oferuje wyjątkowe sportowe doznania oraz imponujące osiągi, które zapewnia rządowa szóstka o pojemności 3 litrów. Silnik wyposażono w pełnozakresowy system kontroli zmiennych faz rozrządu VALVETRONIC. Jednostka generuje moc maksymalną o wartości 190 kW/258 KM i zapewnia przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 6,1 sekundy. Jednocześnie, ten niezwykły pięciodrzwiowy pojazd, dzięki zastosowaniu licznych rozwiązań technologicznych BMW EfficientDynamics, zużywa średnio zaledwie 8,5 litra na 100 kilometrów w cyklu pomiarowym EU.

Kolejna wyjątkowa cecha w segmencie kompaktów to typowy dla marki BMW napęd na tylną oś, który – w połączeniu z zaawansowaną technologicznie konstrukcją nadwozia, precyzyjnym układem kierowniczym, niezwykle wydajnym i skutecznym układem hamulcowym oraz systemem DSC, dyskretnie korygującym tor jazdy pojazdu – pozwolił uczynić z BMW 130i najbardziej niezawodny samochód oraz uczynił go faworytem ekipy testującej pojazdy dla czasopisma Auto Bild.

W 2008 roku kolejny, produkowany obecnie model BMW zwyciężył już w rankingu czasopisma Auto Bild. Mowa tu o BMW 320i Touring, które pokonało całkowity dystans 100 000 kilometrów bez ani jednej awarii lub nieplanowanej wizyty w warsztacie. Odnotowano wówczas zaledwie trzy drobne usterki, a model BMW 320i Touring otrzymał najwyższą notę, czyli “1”, co pozwoliło wtedy na zajęcie 5 miejsca na liście wszechczasów w testach długodystansowych Auto Bild.

Źródło: BMW