Wernisaż nowego modelu BMW serii 5

Wernisaż nowego modelu BMW serii 522.02.2010
W BMW uważają, że nowy model serii 5 jest jak dobrze skrojony garnitur. Idea ta stała się mottem polskiej premiery prasowej nowej "piątki", połączonej z pokazem specjalnej kolekcji Mariusza Przybylskiego KINETICS/ 5.0.

Galę w studiu fotograficznym Tęcza na warszawskim Żoliborzu poprowadziła Beata Sadowska. O powstawaniu samochodu i o tym, skąd wziął pomysły na nowe rozwiązania w designie piątki opowiadał osobiście twórca projektu - Jacek Froehlich polski projektant pracujący od 13 lat w BMW Group.

Wernisaż nowego modelu BMW serii 5 1Szef BMW Polska, Andreas Biehler podkreślał, że szósta już generacja serii 5 to kwintesencja cech typowych dla wszystkich współczesnych modeli BMW: sportowego i eleganckiego wyglądu, innowacyjnych technologii, dynamiki jazdy, oszczędności, komfortu i bezpieczeństwa.

Bryła nowej limuzyny BMW - szlachetna i silna w spoczynku, jednocześnie lekka i dynamiczna w ruchu - stała się inspiracją dla Mariusza Przybylskiego. Jego specjalna kolekcja strojów wieczorowych KINETICS/ 5.0 to zgeometryzowane kroje sylwetek, mięsiste i bardzo szlachetne tkaniny, wyraźnie zarysowane nowatorskie cięcia. Kinetyczny charakter projektów podkreślają kuliste i kryształowe ozdoby zainspirowane światem współczesnych technologii. Kreacje z najlepszych gatunków wełny, kaszmiru, jedwabiu i bawełny zdominowały ulubione kolory projektanta – ponadczasowa czerń, paleta szarości, biel; pojawił się jednak mocny kontrapunkt – energetyczna i drapieżna fuksja. [AKAPIT} Wśród gości, którzy uświetnili wernisaż, znaleźli się między innymi: Tomasz Jacyków, Edyta Herbuś, Marysia Góralczyk, Katarzyna Żak, Tomasz Kammel, Magda Schejbal, Rafał Mohr i Małgorzata Buczkowska-Szlenkier.

Wernisaż nowego modelu BMW serii 5 oraz pokaz mody zgromadziły 16 lutego w Warszawie ponad 400 gości – dziennikarzy, przedstawicieli mediów, celebrytów i VIP-ów. Nowe BMW serii 5 to idealna symbioza estetyki i dynamicznych osiągów. Stylistyka nowej „piątki” jest charyzmatyczna, sportowa i elegancka. W stosunku do poprzedniej wersji limuzyny wyraźnie zwiększył się rozstaw osi, maska silnika jest dłuższa i smuklejsza, a zwisy z przodu krótsze. Kolejną zmianą jest przesunięta w tył kabina pasażerska oraz niska, wydłużona linia dachu, dzięki którym nowe BMW serii 5 wyróżnia się na tle konkurencji.

Wernisaż nowego modelu BMW serii 5 2 We wnętrzu panuje nowoczesna funkcjonalność w połączeniu z doskonałą atmosferą, niepowtarzalnym stylem i dbałością o potrzeby kierowcy w strukturze kokpitu, co zapewnia wyjątkowe wrażenia z jezdy.

Najbardziej zaawansowane technologie układu napędowego i jezdnego gwarantują sportowe osiągi w połączeniu z jeszcze wyższym poziomem komfortu. Jednocześnie opcjonalny układ kontroli dynamiki jazdy pozwala dostosować ustawienia zawieszenia do indywidualnych preferencji. Nowe BMW serii 5 Limuzyna wyposażone jest w układ Adaptive Drive obejmujący układ dynamicznej kontroli amortyzatorów oraz dynamicznej kontroli stabilności, a także zintegrowany aktywny układ kierowniczy.

Kierowców ucieszy nowa funkcja Asystent Parkowania, dzięki której auto samo wyszukuje miejsce parkowania a potem samo wykonuje ten manewr. Kierowca obsługuje tylko pedał gazu i hamulec, co ułatwia funkcja Surround View pokazująca widok samochodu wraz z otoczeniem z lotu ptaka.

Wszystkie wersje nowej serii 5 dzięki technologii EfficientDynamics cechuje większa moc i jeszcze lepsze osiągi przy zmniejszonym zużyciu paliwa i najniższej w klasie emisji CO2.

Źródło: BMW, informacja: Moto Target