Elektryczne pojazdy od BMW - ruszy produkcja?

Elektryczne pojazdy od BMW - ruszy produkcja?25.02.2010
BMW to dla wielu synonim luksusu i sportowych osiągów. Wszystko wskazuje na to, że niemiecki producent już niedługo będzie też kojarzony z terminem "pojazdy elektryczne". Megacity - to nazwa która pojawiała się w komunikacie BMW, ...

...a oznacza kompaktowy samochód o napędzie elektrycznym, dedykowany mieszkańcom wielkich miast. Nie należy nazwy tej traktować jak symbol modelu, a raczej cały projekt, który ma zapoczątkować, realizację całej gamy pojazdów o napędzie elektrycznym.

W poniedziałkowym oświadczeniu, BMW AG wskazało na fabryki w Leipzig, Wackersdorf i Landshut, jako miejsca gdzie będzie opracowywana i realizowana technologia pojazdów elektrycznych Megacity. W uzasadnieniu, prezes BMW Norbert Reithofer podkreślił, że wybór niemieckich fabryk nie jest przypadkowy - "podstawowym powodem, stojącym za tą decyzją, jest jakość, którą Niemcy mają do zaoferowania. Mamy u siebie sprawdzoną i przetestowaną sieć produkcyjną, jak i wysoki poziom edukacji i kompetencji, do naszej dyspozycji".

Jeśli plany BMW się powiodą, to pierwsze egzemplarze Megacity zjadą z taśm w 2013.

Źródło: fot. BMW, informacja Moto Target