BMW - 760i STORM - 7 w skali Beauforta

BMW - 760i STORM - 7 w skali Beauforta26.02.2010
Firma G-Storm "podkręciła" nowe BMW serii 7. Największa limuzyna od BMW kojarzy się raczej z drogim garniturem, statyczną, choć nie pozbawioną emocji jazdą, luksusem i komfortem. Nie zapominajmy jednak o grupie ...

...zwariowanych przedstawicieli alternatywnych odłamów rocka, czy też dzieciach bogatych rodziców, którzy mogą upatrywać w BMW serii 7 coś zupełnie innego.

Do nich właśnie swoją ofertę kieruje G-Power. Model 760i Storm to pakiet tuningowy "na zamówienie". Eleganckie linie "siódemki" za sprawą listew, spojlerów, wlotów powietrza i dyfuzora, przekształcono w potężny pojazd, który pomalowany na szaro kojarzy się z lotnictwem wojskowym. Pod maską znajduje się jednostka V12 o pojemności 6,0 litrów. Zamiast "zwyczajnego" zestawu bi-turbo, G-power proponuje zestaw doładowujących kompresorów i zmienione oprogramowanie komputera. W rezultacie 760i Storm dysponuje mocą 715 KM i niebagatelnym momentem obrotowym na poziomie 1000 Nm.

Całość potrzebuje niecałych 12 sekund, by osiągnąć 200km/h, a maksymalna prędkość to szalone 345 km/h. Wspomniane detale stylistyczne poprawiają aerodynamikę, a nowe zawieszenie jest o 30 mm niższe od oryginału. Cena nie jest znana, ale biorąc pod uwagę ekskluzywność serii (G-power zapowiada wykonanie tylko 10 sztuk) i zastosowane rozwiązania, należy się spodziewać wysokiego rachunku.

Źródło: fot. g-power, informacja Moto Target