BMW inwestuje w USA

BMW inwestuje w USA09.04.2010
Jakiś czas temu informowaliśmy o planach BMW dotyczących produkcji elektrycznego pojazdu Megacity. Wygląda na to, że BMW wciela plany w życie. BMW zamierza zainwestować w nową fabrykę włókien węglowych w Moses Lake (Washington).

Mylicie się jeśli myślicie, że włókna te będą służyły do wytwarzania supersporotowych odmian BMW z literką M. Wręcz przeciwnie, zostaną one wykorzystane do konstruowania prefabrykatów elektrycznego pojazdu miejskiego Megacity.

Kooperantem BMW jest firma SGL Automotive, która od czerwca 2010 zainwestuje w pierwszą fazę projektu nowej fabryki 100 mln $! Do Moses Lake będą trafiały japońskie surowce, które posłużą do stworzenia włókien o grubości 1/10 ludzkiego włosa. Następnie będą one transportowane do fabryk SGL w Niemczech, gdzie będą tworzone płaty z włókna węglowego. To z nich w Landshut będą powstawały gotowe komponenty dla projektu Megacity.

Theodore Breyer, dyrektor zarządzający SGL, powiedział, że fabryka w Moses Lake, będzie "wiodącą fabryką włókien węglowych w skali światowej".

Źródło: informacja Moto Target