Muzealna atrakcja BMW

Muzealna atrakcja BMW15.04.2010
Wizyta w muzeum dla wielu osób jest nudnym i traumatycznym przeżyciem. A co jeśli po muzeum obwozi się zwiedzających klasycznym BMW? Właściwie słowo muzeum jest tutaj nieprecyzyjne, bowiem BMW oferuje ...

...zwiedzającym usługę o nazwie BMW City-Tour. Nazwa może nie jest zbyt zachęcająca, a atrakcja wydaje się nieco oklepana. Cała sytuacja nabiera jednak zupełnie nowego kontekstu w momencie, w którym autobus bez dachu z przewodnikiem krzyczącym przez megafon zamienimy na klasyczne BMW z szoferem.

Przyjemność ta kosztuje 123$ od osoby i trwa 3 godziny. Na ten czas BMW oddaje do naszej dyspozycji jeden z klasycznych kabrioletów: model 326 i 335 (1930), 502 (1950) i jedyne w swoim rodzaju BMW 3200 CS kabriolet z 1962r. Niestety nie można usiąść za kierownicą, za to odpada nam problem ze śledzeniem GPS-a. Kierowca zna dobrze swoją trasę, a wiedzie ona ulicami Monachium i zahacza o najważniejsze miejsca z punktu widzenia miasta i BMW. W programie zwiedzania znajduje się m.in Olympiapark, BMW Tower, centrum klasycznych pojazdów BMW, czy też fabryka BMW, która rzadko otwiera swoje podwoje przed zwiedzającymi. Całość kończy się pod muzeum BMW, gdzie zwiedzający otrzymuje markowe gadżety, bilet do muzeum i przewodnik po nim.

Taka przejażdżka to ciekawa atrakcja nie tylko dla fanów marki. Pozwala ona chłonąć ducha miasta i jednocześnie poznać świat firmy. Zainteresowani powinni odwiedzić Monachium w okresie od kwietnia do października, w pierwszą lub trzecią niedzielę miesiąca.

Źródło: Moto Target