Zobacz Monachium z wnętrza zabytkowego BMW

Zobacz Monachium z wnętrza zabytkowego BMW29.04.2010
Prawdziwa gratka czeka tej wiosny na gości Muzeum BMW w Monachium. Specjalna oferta to zwiedzanie miasta i obiektów należących do muzeum z tylnej kanapy zabytkowej limuzyny BMW. Trasa zaczyna się od budynku Muzeum, wiedzie do BMW Tower i BMW Welt.

Potem przejazd obok fabryki BMW – części, która zazwyczaj nie jest otwarta dla zwiedzających –oraz teren BMW Classic, gdzie mieści się bezcenna kolekcja klasyków BMW.

Zobacz Monachium z wnętrza zabytkowego BMW 1Następnie trasa wiedzie przez Leopoldstrasse i Odeonplatz aż do rynku starego miasta i największych zabytków Monachium. Kolejnym punktem jest flagowy salon BMW na Lenbachplatz. Droga powrotna prowadzi obok Olympiapark i kończy się w miejscu rozpoczęcia rundy.

Do dyspozycji gości muzeum są zabytkowe modele BMW prowadzone przez szoferów: kabriolety BMW 326 i BMW 335 z lat 30. XX wieku, kabriolet BMW 502 zwany „Barokowym Aniołem” z lat 50. oraz jedyny na świecie egzemplarz kabrioletu BMW 3200CS z lat 60.

Wycieczka trwa około trzech godzin. Na koniec goście otrzymują specjalne certyfikaty, pamiątkowe bilety wstępu i przewodniki po muzeum. Cały pakiet dla jednej osoby kosztuje 90 euro.

Źródło: BMW