BMW ActiveHybrid w Warszawie

BMW ActiveHybrid w Warszawie17.05.2010
BMW ActiveHybrid X6 i BMW ActiveHybrid 7 są już dostępne w Polsce. O wyjątkowych cechach aktywnych hybryd BMW można było przekonać się 11 maja podczas premiery prasowej w Warszawie. Marka BMW po raz kolejny udowadnia,...

BMW ActiveHybrid w Warszawie 1...że nawet w najmocniejszych samochodach można zastosować proekologiczne rozwiązania. BMW ActiveHybrid to technologia przyszłości, która stanowi połączenie doskonałej dynamiki jazdy oraz równie znakomitej wydajności.

Premierę prasową zorganizowano w restauracji Izumi Sushi w palmiarni przy ulicy Biały Kamień – w niezwykłym wnętrzu wypełnionym tropikalnymi roślinami i naturalnym światłem wpadającym przez przeszklone ściany i dach. Palmy i bluszcze, będące tłem prezentacji hybrydowych modeli BMW, podkreślały dbałość marki o naturę i zrównoważony rozwój.

O szczegółach dotyczących technologii hybrydowej opowiadał Stefan Riederer – główny konstruktor BMW ActiveHybrid 7. „To prawdziwa przyjemność prezentować hybrydowe auta BMW. ActiveHybrid 7 wyróżnia się na tle konkurencji niezwykłą dynamiką jazdy i bardzo niską emisją spalin. ActiveHybrid X6 to z kolei wyjątkowe wrażenia płynące z możliwości jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym jak i dynamicznej jazdy przy połączonej mocy wszystkich jednostek.” Mówił Riederer.

BMW ActiveHybrid w Warszawie 2 Po prezentacji teoretycznej dziennikarze mieli szansę sprawdzić, jak prowadzi się auto hybrydowe po zatłoczonych ulicach. Zarówno bezemisyjna, cicha jazda wyłącznie na silniku elektrycznym w korku jak i niezwykle dynamiczna jazda na prostej przy użyciu funkcji Boost dostarczyły dziennikarzom przysłowiowej radości z jazdy.

BMW ActiveHybrid X6 jest najmocniejszym samochodem hybrydowym na świecie. Ma podwójnie doładowany silnik benzynowy V8 (technologia TwinPower Turbo) o mocy 300 kW (407 KM) oraz dwie jednostki elektryczne o mocy odpowiednio 67 kW (91 KM) oraz 63 kW (86 KM). Łączna moc maksymalna układu napędowego wynosi 357 kW (485 KM), a maksymalny moment obrotowy 780 Nm.

Mimo, że BMW ActiveHybrid X6 spala o 20% mniej paliwa niż tradycyjny model BMW X6 50i, nie traci w żadnym stopniu na dynamice – auto przyspiesza do 100 km/h w 5,6 s. Całkowicie bezemisyjna jazda z wykorzystaniem jedynie silnika elektrycznego możliwa jest do prędkości 60 km/h. Po jej osiągnięciu silnik benzynowy włącza się (w zależności od zapotrzebowania na moc), aby wyłączyć się automatycznie przy naddatku mocy, gdy prędkość spadnie poniżej 65 km/h.

BMW ActiveHybrid w Warszawie 3 BMW ActiveHybrid 7 to z kolei najbardziej dynamiczna i luksusowa limuzyna hybrydowa. Silnik benzynowy V8 BMW TwinPower Turbo połączony z synchronicznym trójfazowym silnikiem elektrycznym daje łączną moc 342 kW/465 KM. Inteligentna współpraca obu napędów pozwala na doskonałą wydajność i dynamikę przy idealnym komforcie jazdy.

BMW ActiveHybrid 7 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s, a jego maksymalna prędkość jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Zużycie paliwa jest mniejsze o około 17% od tradycyjnego modelu BMW serii 7.

Źródło: BMW