Następca BMW Z8?

Następca BMW Z8?25.05.2010
BMW pracuje nad nowym, ekskluzywnym i wyzywającym roadsterem Spyder Stradale, który może stać się następcą słynnego Z8. Aktualny model Z4 to luksusowy samochód sportowy, który za dotknięciem jednego guzika zmienia się z coupe w roadstera.

BMW pracuje nad pojazdem, który byłby rozwinięciem tej koncepcji. Worldcarfans, powołując się na wewnętrzne firmowe źródło sugeruje, iż szefem projektu jest prezes BMW dr. Norbert Reithofer. Projekt nosi nazwę Z Spyder Stradale i ma być symbolem osiągów i luksusu w najlepszym stylu BMW. Krążą plotki, iż samochód może w przyszłości stać się podstawą dla nowej generacji roadstera ze znaczkiem Rolls-Royce'a.

Sylwetka przedstawiona na szkicach, wyraźnie nawiązuje do aktualnej linii modelowej Z. Tyle tylko, że w przypadku Spyder Stradale pod maskę może trafić silnik V8 lub nawet V10 o mocy sięgającej 600 KM! Technologia hybrydowa jak i KERS są prawdopodobne. Podobnie jak legendarne Z8, Stradale będzie posiadał aluminiową ramę, ale pozostałe elementy konstrukcyjne będą wykonane ze stali, magnezu i włókna węglowego. Z tego samego materiału będzie też zrobiony dwuczęściowy, składany dach. Samochód, jeśli trafi do salonów, będzie zapewne wyposażony w system start/stop, iDrive i oświetlenie LED do jazdy dziennej, jak i automatycznie wysuwający się spojler. Przy takim poziomie zaawansowania technologicznego, powinniśmy się też spodziewać solidnej porcji luksusu we wnętrzu pełnym elektronicznych gadżetów.

Jeśli ostatecznie projekt uzyska zielone światło powinien pojawić się na rynku do 2014 r.

Tutaj można zobaczyć szkice przedstawiające Spydera Stradale.

Źródło: foto: BMW, informacja: Moto Target