BMW M5 - nowe zdjęcia szpiegowskie

BMW M5 - nowe zdjęcia szpiegowskie01.06.2010
Trwają testy najnowszego BMW M5, które ku uciesze fotoreporterów "zrzuca" kolejne elementy kamuflażu.Nowe M5 otrzyma wyprofilowane przednie i tylne zderzaki oraz typową dla serii M osłonę chłodnicy. Z tyłu w oczy rzucają się ...

...cztery końcówki układu wydechowego. Mówi się także o dachu i klapie bagażnika wykonanych z włókna węglowego.

W kwestii napędu BMW zrezygnowało z ogromnego silnika V10 na rzecz jednostki V8 twin-turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa, która montowana jest także pod maskami modeli X6 M i X5 M. Silnik o pojemności 4 395 cm3 rozwija moc maksymalną 555 KM w zakresie od 5 750 do 6 000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy 680 Nm generowany jest natomiast w przedziale od 1 500 do 5 650 obr./min. Według nieoficjalnych informacji w „M-piątce” motor ten będzie jeszcze mocniejszy (nawet 600 KM)! Do przeniesienia napędu posłuży dwusprzęgłowa skrzynia biegów o 7 przełożeniach. Nieoficjalne źródła informują także, iż w ofercie pojawi się manualna przekładnia o 6 przełożeniach.

Nowa jednostka będzie też bardziej wydajna. Dzięki zastosowaniu elementów programu EfficientDynamics, łącznie z systemem start/stop, układem odzyskiwania energii hamowania oraz specjalnymi flapami aerodynamicznym, sportowe BMW będzie spalało mniej paliwa.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h będzie trwało około 4,5 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna zostanie tradycyjnie ograniczona do 250 km/h.

BMW M5 zadebiutuje podczas najbliższego Salonu Samochodowego w Paryżu, a do sprzedaży wejdzie w 2011 roku.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: foto: BMW, informacja: Moto Target