BMW X5 - rewolucja pod kontrolą

BMW X5 - rewolucja pod kontrolą14.06.2010
Nowe BMW X5 jest już w Polsce. Dziennikarze mogli obejrzeć ten najnowszy model 7 czerwca, w dniu premiery kolekcji Mariusza Przybylskiego na sezon jesień/zima 2010/11. Nowa wersja BMW X5 zaprezentowana została w industrialnej scenerii hali Warszawianka.

Silny, zdecydowany charakter i elegancja samochodu doskonale współgrały z buntowniczym, nieco mrocznym klimatem kolekcji Przybylskiego, pt. „Cold Revolution”. „Rewolucyjne” kreacje Przybylskiego i nowe wcielenie BMW X5 podziwiali goście pokazu, m.in.: Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński, Lidia Popiel i Bogusław Linda, Andrzej Chyra, Paulina Przybysz, Marcin Bosak z siostrą Anną, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Dawid Woliński, Joanna Horodyńska, Ewa Szabatin, Maria Góralczyk.

BMW X5 - rewolucja pod kontrolą 1 Nowe BMW X5, bardziej dynamiczne, wydajne i luksusowe niż kiedykolwiek, niezmiennie umacnia swoją pozycję lidera w konkurencyjnym środowisku samochodów klasy premium z napędem na cztery koła. Selektywne modyfikacje konstrukcji autentycznie wyrażają uwypuklone, sportowe właściwości samochodu, a całkiem nowa paleta silników łączy najwyższy stopień radości z jazdy z bezprecedensową wydajnością. Optymalnie zmodyfikowana inteligentna technologia napędu na cztery koła BMW xDrive zapewnia lepszą dynamikę zarówno podczas jazdy na drogach, jak i w terenie. Poszerzony asortyment dostępnych systemów asystujących oraz usługi BMW ConnectedDrive podkreślają innowacyjny charakter nowego BMW X5. Dzięki swoim wszechstronnym zaletom samochód stanowi nowoczesną i aktualną postać dalszego rozwoju koncepcji Sports Activity Vehicle, która powstała w 1999 r. wraz z wprowadzeniem na rynek BMW X5 pierwszej generacji.

„Bunt i przewrót – te dwa zjawiska stały się moją inspiracją – mówi tymczasem o swojej nowej kolekcji Mariusz Przybylski. „Ten bunt to siła twórcza, to ona zmienia i kształtuje moją nową estetykę. To moja wewnętrzna rewolucja w podejściu do mody i własnej pracy. Dla mnie bunt to wolność.”

BMW X5 - rewolucja pod kontrolą 2 Buntownicze i, jak to określił sam projektant, „bardziej rockandrollowe” podejście do mody, przejawia się w ciemnej kolorystyce przełamanej jedynie bielą, szarością, czy kobaltem i zdecydowanych propozycjach, takich jak cętki na płaszczach, kołnierzach i butach, skórzane leginsy. Wśród tkanin królują najwyższej jakości wełny, kaszmiry, bawełny, jedwabie, skóry, ale także jeans i ortalion. Oprócz legginsów w kolekcji pojawiły się skórzane kurtki i płaszcze o geometrycznym kroju i wysokich kołnierzach.

Projektant, słynący przede wszystkim z oryginalnych, świetnie skrojonych garniturów, poszerzył ofertę o bardziej „casualowe” i sportowe projekty - luźne, praktyczne ubrania na co dzień, przeznaczone dla odważniejszych mężczyzn.

Ubrania z kolekcji „Cold Revolution” to kompletna propozycja na jesień i zimę, dlatego nie zabrakło w niej elementów charakterystycznych dla tej pory roku, jak długie wełniane swetry czy imponujące futra. Jak zwykle, kolekcja skierowana była w większości do panów, ale znalazło się również kilka projektów dla pań.

Mężczyzna według Przybylskiego w nadchodzącym sezonie będzie zadziorny, pewny siebie, nowoczesny, ale wciąż elegancki. Kobieta według projektanta jest zmysłowa i lekko wyzywająca – w asymetrycznych sukienkach, błyszczących legginsach i na bardzo wysokich obcasach. Obydwoje będą świetnie się prezentować w nowym BMW X5.

Źródło: BMW