M8 - superhybryda od BMW

M8 - superhybryda od BMW01.07.2010
BMW podobnie jak inni czołowi producenci na świecie, pracuje nad supersportowym samochodem o napędzie hybrydowym. Porsche zebrało chętnych na model 918 Spyder, Mercedes pokazał elektryczną wersją SLS-a, a Audi testuje e-Trona.

BMW podobnie jak inni czołowi producenci na świecie, pracuje nad supersportowym samochodem o napędzie hybrydowym. Porsche zebrało chętnych na model 918 Spyder, Mercedes pokazał elektryczną wersją SLS-a, a Audi testuje e-Trona. BMW nie pozostaje w tyle i konstruuje produkcyjną wersję konceptu Vision EfficientDynamics Concept. Pojazd, który m.in pojawił się w ostatniej kampanii reklamowej BMW, otrzymał oznaczenie M8.

Oczywiście trudno się spodziewać, aby drogowa wersja otrzymała równie szalony wygląd co koncept, ale i tak całość wydaje się imponująca. Jeśli projekt dostanie zielone światło, to pierwszy drogowy egzemplarz powinien zostać pokazany w 2013. Wstępne plany mówią o partii liczącej maksymalnie 10 000 sztuk. Samochód według założeń ma być 600-konną hybrydą z centralnie umieszczonym silnikiem spalinowym. Nad całością czuwają inżynierowie z M Division, a już dziś spekuluje się, iż M8 może osiągać setkę w 3,8s. Jak będzie naprawdę? Pierwsze oficjalne szkice i dane powinny się pojawić jeszcze jesienią tego roku.

Źródło: foto: BMW, informacja: Moto Target