Namiastka BMW M3?

Namiastka BMW M3?11.08.2010
Niemiecki koncern znany z produkcji sportowych limuzyn pracuje nad "kieszonkowym" M3 dla klientów z mniejszym budżetem. BMW serii 1 ze znaczkiem M, bo o nim mowa, zadebiutuje w przyszłym roku. Pod maskę trafi sześciocylindrowy silnik twin turbo ...

...o mocy 340 KM. Przyspieszenie do „setki” zajmie około 4,6 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna zostanie elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Napęd przenoszony będzie na tylne koła poprzez montowaną standardowo, 6-biegową przekładnię manualną. W opcji dostępny będzie siedmiobiegowy, dwusprzęgłowy automat DCT.

„Baby M3” otrzyma również kubełkowe siedzenia oraz nowe detale wykończeniowe wnętrza. Na zewnątrz pojawią się 19-calowe obręcze aluminiowe z oponami 265/35 z tyłu i 245/35 z przodu, masywne nadkola i obowiązkowe spoilery. Obniżone i utwardzone zawieszenie wraz z większymi hamulcami zadba z kolei o odpowiednią trakcję.

BMW serii 1 M Coupe wejdzie do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w czerwcu 2011 roku. Ceny będą rozpoczynały się od około 40 000 funtów. Za rasowe M3 trzeba wydać przynajmniej 13 000 funtów więcej, dlatego będzie to propozycja niemal „nie do odrzucenia”.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: foto: BMW, informacja: Moto Target