Stylowe roadstery Wiesmanna z nowymi silnikami BMW

Stylowe roadstery Wiesmanna z nowymi silnikami BMW29.10.2010
Niemiecka firma Wiesmann to właściwie manufaktura, specjalizująca się w produkcji sportowych pojazdów stylizowanych na klasyczne roadstery w stylu "vintage". Wiesmann szczyci się tym, że jego samochody są produkowane ręcznie, indywidualne i ekskluzywne;...

...w Europie jeździ nimi mniej niż 700 klientów. Motto firmy brzmi: „Wiesmann – everything but ordinary” i rzeczywiście wytwarzane przez nią roadstery są niezwykłe ze względu na bardzo wysoką jakość materiałów i wykończenia, oryginalną stylistykę i niespodziankę, jaką sprawia napęd.

Stylowe roadstery Wiesmanna z nowymi silnikami BMW 1 Właściciele firmy, Friedhelm i Martin Wiesmann, postanowili bowiem umieścić pod maską swoich modeli MF4, MF5 i Roadster różne warianty silnika V8 bi-turbo marki BMW.

Wiesmann MF4 będzie dysponować mocą 402 KM płynącą z 4,4-litrowej jednostki V8 zastępującej poprzednią, 4-litrową – także produkcji BMW. Dzięki temu pojazd ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 290 km/h.

Mocniejszy model MF5 pozbędzie się 5-litrowej jednostki V10 o mocy 507 KM i przyjmie pod maskę inny produkt BMW – 4,4-litrowy silnik bi-turbo o mocy 555 KM. MF5 będzie dzięki temu osiągał prędkość maksymalną 311 km/h i przyspieszać z miejsca do 100 km/h w 3,9 sekundy.

Źródło: Wiesmann, opracowanie: BM