Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2011

Concorso d'Eleganza Villa d'Este 201127.05.2011
Concorso d'Eleganza Villa d'Este to słynny konkurs elegancji dla klasycznych i zabytkowych pojazdów odbywający się co roku w Villa d'Este nad brzegiem jeziora Como we Włoszech. Impreza organizowana jest od 1929 roku, ...

...a przez ostatnie dziesięć lat firmuje ją koncern BMW, wespół z Grand Hotelem w Villa d’Este. Za każdym razem publiczność może z bliska przyjrzeć się kilkudziesięciu modelom różnych marek powstałym w okresie od lat dwudziestych do siedemdziesiątych XX w. Często producenci pokazują również nad jeziorem Como ciekawe, nowe pojazdy koncepcyjne. Należy również dodać, że na Concorso d'Eleganza Villa d'Este wystawiane są także historyczne motocykle.

W tym roku specjalną nagrodę Trofeo BMW Group i tytuł „best of show” zdobyło Alfa Romeo 33 Stradale z 1968 r., natomiast nagroda Coppa d’Oro przyznawana na podstawie głosów publiczności powędrowała do Alfa Romeo 6C 2500 SS z 1942 roku. W kategorii „pojazdy koncepcyjne i prototypy” zwyciężył Aston Martin Zagato, który miał we Włoszech swoją premierę (o tym modelu pisaliśmy obszerniej tutaj). Kolejnym debiutem było pojawienie się BMW 328 Hommage, o czym także donosiliśmy tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia filmowych impresji z konkursu elegancji nad jeziorem Como.


Źródło: BMW, opracowanie: BM