Premiera nowego BMW serii 1 w Polsce

Premiera nowego BMW serii 1 w Polsce19.09.2011
BMW Sport Line i BMW Urban Line zostały zaprezentowane na początku września podczas premiery prasowej w warszawskiej Hali Zdjęciowej. Zalety i cechy charakterystyczne nowej, wyraźnie większej "jedynki" przedstawiali ...

...szef BMW Group Polska, Andreas Biehler oraz Product Manager, Grzegorz Sieczkowski.

Premiera nowego BMW serii 1 w Polsce 1 Nowy model w zamyśle producenta ma być ucieleśnieniem zwinności w kompaktowych wymiarach oraz innowacyjnej elegancji. „Jedynka” ma młodzieńczą i pełną życia sylwetkę, wyposażona została przy tym w szereg wyrafinowanych elementów stylistycznych, które podkreślają charakter premium nowego modelu. Nowy model jest w porównaniu z poprzednikiem dłuższy i szerszy, co przy niezmienionej wysokości daje efekt atletycznej sylwetki, a jednocześnie zwiększa nieco przestrzeń dla pasażerów tylnych miejsc oraz pojemność bagażnika.

Powierzchnie i linie auta wydają się biec dynamicznie do przodu. Typowe dla marki proporcje zdominowane są przez długą maskę silnika, szeroki rozstaw osi i mocno cofniętą kabinę. Taka stylistyka to także efekt unikatowej w segmencie samochodów kompaktowych koncepcji napędu – montowanego wzdłużnie silnika rzędowego z przodu i przeniesienia napędu na tylną oś, co daje nowemu BMW serii 1 doskonałe właściwości jezdne.

BMW serii 1 oferuje najnowocześniejsze technologie napędu i układu jezdnego, wyższą wydajność i innowacyjne wyposażenie. Optymalna równowaga między sportowym charakterem i komfortem jazdy wynika m.in. z licznych systemów asystujących, spotykanych dotychczas tylko w wyższych segmentach aut BMW i jest potwierdzeniem dojrzałości BMW serii 1. W nowej „jedynce” można znaleźć m.in. takie rozwiązania, jak asystent świateł drogowych, reflektory adaptacyjne, asystent parkowania, kamera cofania, ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, czy tempomat z funkcją hamowania.

Premiera nowego BMW serii 1 w Polsce 2BMW Connected Drive umożliwia dostęp do Internetu, rozszerzoną integrację smartfonów i odtwarzaczy muzycznych oraz korzystanie z innowacyjnych usług, takich jak Real Time Traffic Information oraz aplikacje do odbioru radia internetowego i komunikacji przez serwisy Facebook i Twister. W standardowym wyposażeniu znajduje się także bogaty pakiet technologii BMW EfficientDynamics m.in. z funkcją Auto Start Stop czy aktywacją trybu ECO PRO, co pozwala na bardzo ekonomiczny styl jazdy.

Wraz z debiutem rynkowym nowego BMW serii 1 oferowane będą dwa czterocylindrowe silniki benzynowe nowej generacji oraz gruntownie zmodernizowane czterocylindrowe silniki wysokoprężne w trzech wariantach mocy.

Oferowane po raz pierwszy linie stylistyczne BMW niosą nowe możliwości indywidualizacji. Ekskluzywne zestawienia elementów wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego w modelach BMW Sport Line i BMW Urban Line skutecznie podkreślają dynamiczny albo nowoczesny charakter nowego BMW serii 1.

BMW Sport Line obejmuje m.in. fotele sportowe ze specjalną tapicerką, sportową skórzaną kierownicę z czerwonymi kontrastującymi szwami, czerwoną wstawkę w kluczyku do auta, listwy wewnętrzne w kolorze czarnym na wysoki połysk i listwy akcentowe w kolorze koralowym matowym. Ambientowe oświetlenie wnętrza daje możliwość zmiany koloru światła z pomarańczowego na białe i obejmuje dodatkowe oświetlenie konsoli środkowej i przestrzeni na nogi. Specyficzne 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Star Spoke, czarna końcówka rury wydechowej i listwy progowe z napisem „BMW Sport” to kolejne elementy wyposażenia BMW Sport Line. Grill atrapy chłodnicy oraz poprzeczka ozdobna środkowego wlotu powietrza i obramowania wlotów bocznych są, podobnie jak nakładka zderzaka tylnego, lakierowane w kolorze czarnym na wysoki połysk. Dodatkową opcją są lusterka zewnętrzne w wersji czarnej na wysoki połysk oraz 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w wykończeniu dwukolorowym.

Premiera nowego BMW serii 1 w Polsce 3 Zakres wyposażenia BMW Urban Line obejmuje oprócz specyficznej tapicerki materiałowo-skórzanej i sportowej kierownicy również m.in. nowatorskie listwy wewnętrzne ze szkła akrylowego o trójwymiarowej głębi w kolorze białym lub czarnym z listwami akcentowymi w matowym kolorze oksydowanego srebra. Odpowiedni nastrój w tej linii stylistycznej tworzy też światło ambientowe i powitalne w kolorze pomarańczowym i królewskiego błękitu. Niepowtarzalne wyposażenie zewnętrzne obejmuje specyficzne 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich V Spoke, albo opcjonalne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, lakierowane na biało z powierzchniami polerowanymi na wysoki połysk oraz białą nakładkę na zderzak tylny. Z przodu akcentami stylistycznymi jest biały grill atrapy chłodnicy z chromowanymi powierzchniami czołowymi oraz również biała nakładka na średni wlot powietrza. Obramowania bocznych wlotów powietrza polakierowane są na kolor karoserii. Wyposażenie BMW Urban Line uzupełniają listwy progowe z napisem „BMW Urban” oraz kluczyk do samochodu z białą wstawką. Oprócz tego opcjonalnie oferowane są białe lusterka zewnętrzne.

Obie linie stylistyczne BMW Sport Line i BMW Urban Line są dostępne w salonach dilerskich w Polsce od soboty, 17 września bieżącego roku.

Źródło: BMW Group Polska