Premiery BMW w Nowym Jorku

Premiery BMW w Nowym Jorku26.03.2012
4 kwietnia rozpocznie się jedna z największych imprez motoryzacyjnych na kontynencie północnoamerykańskim – New York International Auto Show. Z tej okazji BMW przygotowało dwie światowe premiery...

...– nowe M6 Convertible i X1 Sport Activity Vehicle, a także debiuty północnoamerykańskie – BMW M6 Coupe, BMW X6 M i debiut w USA: BMW 640i Gran Coupe. Odwiedzający wystawę w Nowym Jorku będą mogli również zobaczyć znane już, elektryczne koncepty i3 i i8.

BMW M6 w wersji ze składanym dachem powraca po dwóch latach w nowej odsłonie – bardziej atletyczne, bardziej luksusowe i oszczędniej gospodarujące paliwem. Trzecia generacja BMW M6 Convertible będzie wyposażona silnik V8 M TwinPower Turbo o mocy 560 KM i 7-biegową przekładnię M-DCT, które wspólnie sprawiają, że pojazd wykonuje sprint z miejsca do 100 km/h w mniej niż 4,3 sekundy.

BMW X1 pojawi się w USA po raz pierwszy. Samochód wyróżnia się eleganckim, lecz sportowym profilem, z klasyczną atrapą chłodnicy w kształcie nerki i tylnymi światłami w kształcie litery L. BMW X1 oddaje do dyspozycji kierowcy 4-cylidnrowy silnik TwinPower Turbo.

Źródło: BMW, opracowanie: BM