BMW M6 Gran Coupe pojawi się w 2013

BMW M6 Gran Coupe pojawi się w 201320.07.2012
Można było przewidzieć, że po tym, jak do kolejnych serii modeli BMW dołączają warianty M, wkrótce zobaczymy także BMW M6 Gran Coupe. I stało się – serwis Car and Driver podał ostatnio wiadomość, że przedstawiciele bawarskiego producenta potwierdzili oficjalnie, ...

...iż nowe BMW serii 6 Gran Coupe w wariancie M pojawi się już w przyszłym roku we wrześniu. Natomiast brytyjski Autoexpress zamieścił szpiegowskie zdjęcia BMW M6 Gran Coupe przyłapanego podczas testów.

Nowe BMW M6 Gran Coupe będzie kryć pod maską ten sam 4,4-litrowy silnik 8V biturbo o mocy 560 KM, co standardowe BMW M6 Coupe. Jednostka napędowa będzie współpracować z 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią DCT. Osiągi prawdopodobnie również będą zbliżone do standardowego modelu, co oznacza, że Gran Coupe rozpędzałoby się z miejsca do 100 km/h w 4,3 sekundy i rozwijało prędkość maksymalną 250 km/h.

Producent nie podał jeszcze oficjalnej specyfikacji, ale można się spodziewać, że M6 Gran Coupe będzie miało większe obręcze, końcówki rur wydechowych typu quad i zestaw komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia w bardziej agresywnej stylistyce.

Nowe BMW M6 Gran Coupe ma stanowić konkurencję dla Mercedesa-Benz CLS 63 AMG i Porsche Panamera.

Niemal jednocześnie z oficjalnymi informacjami dotyczącymi BMW M6 Gran Coupe pojawiły się również plotki, iż bawarski producent pracuje nad BMW M7. Podobno na rynku pojawi się model M770i xDrive z 4-litrową jednostką V8 biturbo o mocy 475 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm współpracującą z 9-biegową przekładnią automatyczną ZF. To słabsze dane w porównaniu z aktualnym modelem 760Li (750 KM/900 Nm), ale wersja M770i xDrive ma równoważyć to zrywnością i mniejszą masą. Nowe BMW M7 ma zostać wyposażone w kilka elementów nadwoziowych (dach, pokrywę bagażnika, maskę silnika) z włókna węglowego.

Źródło: Car and Driver, Autoexpress, opracowanie: BM