Zapowiedź e:TECHNOLOGY na genewskim stoisku Hondy

Zapowiedź e:TECHNOLOGY na genewskim stoisku Hondy24.02.2020
Na Geneva Motor Show 2020 Honda zaplanowała debiut nowych modeli Jazz i Jazz Crosstar, któremu towarzyszyć będzie ekspozycja szeregu zelektryfikowanych produktów i innowacji w zakresie zarządzania energią.

Linia produktów Hondy, zunifikowana pod nowym znakiem firmowym – e:TECHNOLOGY, demonstruje ambicje marki dążącej do zaoferowania pełnej gamy zelektryfikowanych środków transportu i innych urządzeń, które zostały opracowane pod kątem współczesnego stylu życia.

Oprócz nowego modelu Jazz, goście odwiedzający wystawę będą mogli również zapoznać się z wyposażoną w napęd elektryczny Hondą e. Nowe Honda Jazz oraz Honda e to pierwsze z sześciu modeli wyposażonych w zelektryfikowany napęd, które zostaną wprowadzone na rynek, dzięki czemu do 2022 roku wszystkie główne modele Hondy w Europie zostaną zelektryfikowane.

Honda CR-V Hybrid
Honda CR-V Hybrid

Nowa Honda Jazz

Honda zaprezentuje w Genewie nową generację modelu Jazz, w którym po raz pierwszy w standardzie dostępny będzie zaawansowany, dwusilnikowy, hybrydowy układ napędowy – e:HEV. Inżynierowie Hondy zaprojektowali ten charakterystyczny i znany na całym świecie model Hondy od nowa. Powstała dzięki temu atrakcyjna oferta w segmencie kompaktowym: samochód miejski, który łączy wyjątkowo oszczędną eksploatację z niezwykłą codzienną funkcjonalnością.

Ponadczasowe nadwozie Hondy Jazz otrzymało nowoczesną, łagodną stylistykę. Płynne kontury układają się w rozpoznawalną jednobryłową sylwetkę która zyskała nową, budzącą emocje prezencję oraz charakterystyczny dla modelu Jazz, niespotykany w tym segmencie poziom komfortu i funkcjonalności.

Wnętrze nowej Hondy Jazz wzbogacono o intuicyjny system informacyjno-rozrywkowy pozwalający na łatwe komunikowanie się z samochodem, a wraz hotspotem Wi-Fi, gwarantujący pasażerom stały kontakt ze światem. Model Jazz będzie również wyposażony w osobistego asystenta (Honda Personal Assistant) – zintegrowaną jednostkę sztucznej inteligencji, którą po raz pierwszy zastosowano w modelu Honda e.

Honda Jazz Crosster
Honda Jazz i Honda Jazz Crosster

Premiera nowej wersji Crosstar

Aby zwiększyć atrakcyjność modelu, Honda wprowadzi do gamy przypominającą SUVa odmianę Jazz Crosstar, skierowaną do osób prowadzących aktywny tryb życia. Nowy Crosstar, dostępny z tym samym hybrydowym układem napędowym i wnętrzem z udogodnieniami takimi jak w modelu standardowym, dysponuje wyższym prześwitem, tapicerką oporną na wodę i zintegrowanymi relingami dachowymi.

Optyczne powiększenie modelu uzyskano dzięki odważnie zaprojektowanej osłonie chłodnicy, czarnym wykończeniom oraz stylowym progom. Charakterystyczne dla Crosstara felgi aluminiowe, których ramiona rozszerzają się w kierunku obręczy, zwiększają wrażenie stabilności i poprawiają ogólny efekt wizualny.

Do modeli Jazz i Honda e dołączą dwie sztuki modelu CR-V Hybrid z oznaczeniem e:TECHNOLOGY, uzupełniając tym samym gamę zelektryfikowanych produktów Hondy na rok 2020.

Hybrydowy układ napędowy e:HEV

Na genewskim stoisku Honda zaprezentuje również hybrydowe napędy e:HEV, które będą montowane w CR-V Hybrid oraz w nowym Jazzie. Zaprojektowany na nowo system e:HEV modelu Jazz składa się z dwóch kompaktowych silników elektrycznych o wysokiej mocy, współpracujących z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym DOHC i-VTEC, baterii litowo-jonowej, innowacyjnej przekładni o stałym bezpośrednim przełożeniu oraz jednostki sterującej przepływem mocy. Zaawansowane technicznie rozwiązania harmonijnie współdziałają ze sobą w celu zapewnienia wysoce wydajnej, płynnej i bezpośredniej reakcji samochodu na polecenia kierowcy.

Honda E
Honda E

Rozwiązania Hondy z dziedziny łączności

Oprócz nowej gamy produktów, Honda zademonstruje swoje intuicyjne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji (SI) i zaawansowane rozwiązania z dziedziny łączności. Odwiedzający będą mogli przekonać się jak Honda e i nowy Jazz bezproblemowo integrują się z nowoczesnym stylem życia dzięki zaawansowanym, łatwym w użyciu funkcjom, takim jak Honda Personal Assistant, który dostępny jest w obu nowych modelach. Na wystawie zaprezentowany zostanie również pakiet rozwiązań i usług z zakresu łączności, dostępnych za pośrednictwem aplikacji dla smartfonów My Honda+, dostępnych w obu modelach.

Zarządzanie energią

Honda zaprezentuje również całą gamę rozwiązań służących ładowaniu samochodów elektrycznych i zarządzaniu energią. Ładowarka Honda Power Charger będzie prezentowana wraz z przykładową miejską infrastrukturą do ładowania opracowaną przez ekspertów z urbtricity. Z kolei prototypowa ładowarka Honda Power Manager pozwoli na zademonstrowanie przewidywanej do wprowadzenia technologii "vehicle-to-grid", czyli przekazu energii z samochodu elektrycznego do sieci energetycznej.

Civic Type R GT, Sport Line i Limited Edition

Uzupełnieniem stoiska będzie prezentacja nowej gamy modelu Civic Type R, z pierwszą publiczną prezentacją nowo wprowadzonych wariantów Sport Line i Limited Edition. W tej części stoiska Honda pokaże również najbardziej ekstremalne osiągnięcia firmy w postaci samochodu Formuły 1 Red Bull Racing RB16 2020, niezrównanego wyścigowego motocykla Repsol Honda Team MotoGP RC213V oraz motocykla Monster Energy Honda Team CRF450 Rally, świeżo po triumfie w Rajdzie Dakar 2020.

Źródło: Honda