Honda Civic Type R Limited Edition jako Safety Car

Honda Civic Type R Limited Edition jako Safety Car30.06.2020
Honda będzie pojawiać się jako lider bezpieczeństwa i sportowej rywalizacji w zawodach FIA World Touring Car Cup w najbliższym sezonie WTCR.

Nowy Civic Type R Limited Edition będzie prowadził startujące pojazdy jako oficjalny samochód bezpieczeństwa w roku 2020.

Civic Type R Limited Edition został zaprezentowany w lutym, w mediolańskiej siedzibie głównej firmy JAS Motorsport, która od wielu lat współpracuje z Hondą i jest jej oficjalnym sportowym partnerem. Type R Limited Edition to najbardziej ekstremalne wcielenie kultowego hatchbacka, jedna z dwóch nowych wersji, które powiększą rodzinę Type R w roku 2020.

Honda
Nowy Civic Type R Limited Edition

Kultywująca tradycje modeli Type R, stworzona z myślą o wysokich osiągach na torach, wersja Limited Edition – na której bazuje Civic Type R TCR – została wyposażona w te same systemy aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, które pomogły standardowej wersji Hondy Civic zdobyć najwyższe oceny w testach Euro NCAP.

Type R Limited Edition Safety Car będzie zwracał uwagę lakierem w kolorze „Sunlight Yellow” – tym samym, który wzbogacił paletę lakierów seryjnego przednionapędowego hatchbacka Hondy.

Pojazd wyróżniają także elementy wyposażenia, których zadaniem jest poprawienie osiągów na torze, jak lekkie 20-calowe, kute felgi aluminiowe BBS, opony Michelin Pilot Sport Cup-2, dwuczęściowe pływające tarcze hamulcowe i zmodyfikowane amortyzatory, a także „odciążone” wnętrze, które przyczyniło się do zmniejszenie masy wersji Limited Edition o 47 kg w porównaniu z Type R GT.

Honda
Nowy Civic Type R Limited Edition

Limited Edition zachowuje mocny 2,0-litrowy silnik VTEC Turbo z modelu Type R, generujący moc maksymalną 320 KM, osiąganą przy 6500 obr/min. oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 400 Nm. Przyspieszenie 0-100 km/godz. model osiąga w 5,7 sekundy.

Civic Type R, w roli samochodu bezpieczeństwa, otrzyma malowanie podkreślające drapieżny charakter wersji seryjnej pojazdu. Będzie ono dziełem belgijskiego artysty Vanufa, który zaprojektował wiele oficjalnych malowań dla modeli Hondy, startujących w wyścigach samochodów turystycznych.

Sezon serii wyścigów WTCR 2020 będzie składał się z sześciu rund na europejskich torach, a rozpocznie się w weekend 12-13 września na Salzburgringu w Austrii. Cztery egzemplarze Civica Type R TCR zostaną przygotowane przez dwie firmy – dwa przez ALL-INKL.COM Münnich Motorsport, kolejne dwa przez ALL-INKL.DE Münnich Motorsport.

Honda
Nowy Civic Type R Limited Edition

François Ribeiro, szef Eurosport Events, firmy promującej serię WTCR, powiedział:

„Honda ma bogatą historię w zawodach FIA World Touring Car, a jej wieloletnie zaangażowanie w tę kategorię wyścigów nie ma sobie równych, dlatego z przyjemnością witamy Hondę jako nowego oficjalnego partnera, którego modele Civic Type R Limited Edition będą jeździć jako samochody bezpieczeństwa zawodów WTCR - FIA World Touring Car Cup. – Kultowy samochód, jakim jest Civic Type R, w roli oficjalnego samochodu bezpieczeństwa - z jego doskonałymi ocenami w testach bezpieczeństwa, sportowymi, dynamicznymi właściwościami jezdnymi, a jednocześnie atrakcyjny cenowo – idealnie wpisuje się w filozofię WTCR.

Źródło: Honda