Honda Jazz e:HEV w finałowej siódemce Autobest 2021

Honda Jazz e:HEV w finałowej siódemce Autobest 202120.10.2020
Najnowsza generacja Hondy Jazz została wybrana do grupy siedmiu finalistów kandydujących do nagrody AUTOBEST 2021 "Best Buy Car of Europe".

Hybrydowy Jazz został wprowadzony na rynek na początku tego roku i jest ważnym modelem na drodze do realizacji zobowiązania Hondy, zakładającego zelektryfikowanie do 2022 roku europejskiej gamy głównych modeli.

Będzie to już trzecia Honda nominowana do grupy finalistów w konkursie AUTOBEST. Poprzednimi uczestnikami etapu finałowego były: HR-V – w 2016 roku i Civic – w 2018 roku. Nagrody AUTOBEST przyznaje 31 najbardziej wpływowych dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy, którzy wybierają nowy model, najlepiej spełniający podstawowe oczekiwania szerokiego grona europejskich klientów.

Honda
Honda Jazz e:HEV

Honda Jazz e:HEV i Jazz Crosstar e:HEV wyznaczają nowe standardy współczesnego projektowania samochodów i zaawansowanej elektromobilności. Najnowsza generacja Jazza zapewnia łatwość prowadzenia, efektywne, szybkie reakcje na działania kierowcyoraz wysoki komfort wnętrza i funkcjonalności, z której model ten słynie w segmencie. Jazz w obu wariantach jest częścią nowej linii modelowej e:TECHNOLOGY w gamie Hondy i pierwszym z sześciu zelektryfikowanych modeli, które zgodnie z zapowiedzią z marca mają trafić na rynek europejski do 2022 roku.

System e:HEV został niedawno opracowany dla Jazza z myślą o zapewnieniu kierowcy przyjemnych wrażeń z jazdy. Składa się on z dwóch wydajnych silników elektrycznych, 1,5-litrowego silnika benzynowego i-VTEC, akumulatora litowo-jonowego oraz innowacyjnej przekładni bezpośredniej. Cały układ zapewnia bardzo dobre osiągi w stosunku do niewielkiego zużycia paliwa. Intuicyjną obsługę systemów i wiele funkcji ułatwiajacych komunikowanie się, co pozwala właścicielom na płynne kontynuowanie codziennych zajęć – połączono z wszechstronnym zestawem informacyjno-rozrywkowym, wspieranym przez asystenta Honda Personal Assistant i aplikację My Honda+.

Źródło: Honda