Honda Civic motorem rekordowej sprzedaży w Europie

Honda Civic motorem rekordowej sprzedaży w Europie01.02.2007
Już po raz trzeci z rzędu Honda osiągnęła rekordową roczną sprzedaż samochodów w Europie uzyskując wynik 309 867 sztuk, który oznacza 8,4-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem ...

Już po raz trzeci z rzędu Honda osiągnęła rekordową roczną sprzedaż samochodów w Europie uzyskując wynik 309 867 sztuk, który oznacza 8,4-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.

Honda Civic motorem rekordowej sprzedaży w Europie 1 Wynik ten prezentuje się szczególnie imponująco na tle ogólnych tendencji na europejskim rynku samochodowym, który wykazuje tylko około 1-procentowy wzrost.

Kluczem do sukcesu Hondy w 2006 roku był nowy model firmy - Honda Civic, który cieszył się bardzo dużym popytem. Dzięki sportowej sylwetce i dobrym osiągom, produkowany w Wielkiej Brytanii Civic 5-drzwiowy okazał się sukcesem już w momencie wprowadzenia na rynek. Sprzedaż tego modelu wyniosła 105 313 sztuk, co stanowi wzrost o 33,4% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Do sukcesu firmy przyczynił się również 36,6% wzrost sprzedaży samochodów wyposażonych w wyprodukowany przez Hondę i wielokrotnie już nagradzany silnik wysokoprężny. Sprzedaż Hond z silnikiem Diesla osiągnęła poziom 84 427 sztuk.

W 2007 roku do oferty firmy dołączą produkowany w Wielkiej Brytanii CR-V oraz trzy-drzwiowa odmiana modelu Civic. Honda spodziewa się dalszego, 13-procentowego wzrostu sprzedaży zakończonego wynikiem 350 000 sztuk.

Źródło: Honda