Ekspozycja Hondy podczas Japan Mobility Show 2023

Ekspozycja Hondy podczas Japan Mobility Show 202325.10.2023
Dzisiaj, podczas Japan Mobility Show 2023, odbyła się konferencja prasowa prezesa, dyrektora generalnego i przedstawicielskiego, Toshihiro Mibe.

Dzisiaj, podczas JAPAN MOBILITY SHOW 2023, odbyła się konferencja prasowa prezesa, dyrektora generalnego i przedstawicielskiego, Toshihiro Mibe. Poniżej znajduje się podsumowanie jego uwag dotyczących kwestii formalnych:

Japan Mobility Show

Wydarzenie w przeszłości znane jako Tokyo Motor Show “odradza się” pod nową nazwą: Japan Mobility Show. Zaoferuje ono ekscytujące spojrzenie w przyszłość – nie tylko tę dotyczącą samochodów i motocykli, ale też szerokiej gamy produktów, usług i technologii związanych z mobilnością.

Honda na Japan Mobility Show 2023

Honda jest firmą, która rozpoczęła swoją działalność od produkcji motocykli, ale wraz z upływem lat znacznie poszerzyła swoją ofertę produktów mobilnych, zawierając w niej samochody – a teraz nawet samolot! – i to wciąż nie jest ostatnie jej słowo w tym obszarze. W świetle ewolucji „Tokyo Motor Show” w „JAPAN MOBILITY SHOW” na stoisku Hondy będziemy prezentować nie tylko samochody, ale także różnorodne formy obecnej i przyszłej mobilności, nad którymi pracuje Honda.

Przy stanowisku Hondy odwiedzający będą mieli okazję naocznie doświadczyć wizji przyszłości, którą snuje nasza firma – i, co więcej – uczestniczyć wraz z nami w procesie wcielania jej w życie.

Honda na Japan Mobility Show 2023

W tym roku Honda obchodzi 75. rocznicę swojej działalności. Patrząc w przeszłość, widzimy nasze dokonania, realizowane zawsze w oparciu o chęć polepszenia jakości życia naszych klientów i społeczeństwa jako całości oraz zapewnienia im możliwie najlepszych produktów mobilnych. Nasza przyszłość znajduje odzwierciedlenie właśnie tam, w naszej historii – Honda zawsze była firmą, której rozwój napędzany był jej własnymi marzeniami i wyznaczaniem sobie celów, których osiągnięcie wydawało się niemożliwe, a które zostały na przestrzeni lat przez nią zrealizowane.

The Power of Dreams – How We Move You. Globalny slogan marki niesie za sobą wiadomość, w której zawiera się esencja sukcesu Hondy: siłą napędową firmy od zawsze były marzenia wszystkich ludzi pracujących dla niej. Dzięki temu i szerokiej gamie wysokojakościowych produktów i usług Honda poruszy ludzi nie tylko w sensie dosłownym, lecz poruszy także ich serca i umysły i pozwoli zdać im sobie sprawę z ich własnych marzeń, zapewniając tym samym rozwój nie tylko pojedynczych ludzi, lecz całego społeczeństwa.

Honda na Japan Mobility Show 2023
Honda na Japan Mobility Show 2023

Głównym motywem naszego stanowiska jest “Honda Dream Loop”, którą wybraliśmy ze względu na to, że stanowi ona doskonałą metaforę tego, w jaki sposób chcemy kreować przyszłość: nasze marzenia, marzenia innych ludzi wpływają na siebie i tworzą nieskończoną pętlę, która jest w ciągłym ruchu i nieustannie się rozszerza – a wszystko to zaczyna się od produktów i usług, które stanowią ucieleśnienie wizji Hondy. Honda planuje w początkowych miesiącach 2026 r., uruchomić w Japonii, wspólnie z GM i Cruise, usługę jazdy bez kierowcy z wykorzystaniem Cruise Origin.

Honda eVTOL I HondaJet dosłownie wzniosą mobilność na wyższy poziom i umożliwią ludziom pokonanie ograniczeń związanych z czasem i miejscem.

Gdy uda nam się połączyć te samoloty z systemami mobilności na ziemi i umożliwić ludziom swobodniejsze i płynniejsze podróżowanie na ziemi, w głębinach i w przestworzach, zmniejszą się bariery, z jakimi borykają się ludzie podróżujący na duże odległości.

Honda na Japan Mobility Show 2023

Ułatwiłoby to ludziom życie na przedmieściach, bliżej natury i pracę w miastach tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Można to opisać jako „przekraczanie barier miejsca i odległości”. Ten trójwymiarowy i sprawny system transportu pomoże ludziom prowadzić przyjemniejsze życie i lepiej godzić pracę z życiem prywatnym.

SUSTAINA-C Concept umożliwi ludziom pokonanie ograniczeń związanych z ograniczonymi zasobami.

Środki transportu są wykonane z różnych materiałów, w tym metali, żywic i tkanin. Jednak wszystkie te materiały i surowce są mocno ograniczone. Jeśli będziemy korzystać tylko z obecnych sposobów wytwarzania środków transportu i z recyklingu, prędzej czy później nadejdzie czas, kiedy trudno będzie kontynuować ich produkcję. SUSTAINA-C Concept to samochód wykonany z żywicy akrylowej, która jest poddawana recyklingowi i ponownie wykorzystywana. Ten rodzaj obiegu zasobów pozwoli nam przekroczyć bariery związane z ich ograniczoną dostępnością i osiągnąć zarówno równowagę środowiskową, jak i radość i swobodę przemieszczania się w przyszłości.

Honda na Japan Mobility Show 2023

Honda Avatar Robot i UNI-ONE rozszerzą ludzkie zdolności i możliwości.

Logując się i kontrolując zdalnie Honda Avatar Robot znajdującego się gdzieś daleko, możemy wykonywać zadania i uczestniczyć w wydarzeniach zdalnie, tak jakbyśmy byli tam osobiście.

Wykorzystanie Honda Avatar Robot umożliwi wykonywanie aktywnych zadań na odległość wszystkim osobom mającym problem z poruszaniem się z powodu różnych ograniczeń.

UNI-ONE to urządzenie mobilne, którym użytkownik może sterować siedząc i przesuwając po prostu ciężar ciała, nie używając do tego rąk, a tym samym wykonywać pewne zadania podczas ruchu. UNI-ONE rozszerzy użytkownikom z ograniczeniami ruchowymi spektrum możliwości przemieszczania się.

Honda na Japan Mobility Show 2023

Samobieżny pojazd mikromobilny Honda CI-MEV poszerzy przestrzeń życiową jego użytkowników.

Prowadzenie pojazdów i chodzenie może z wiekiem stać się trudne. Są też ludzie, którzy mieszkają na obszarach, gdzie transport publiczny nie jest dostępny. Takie osoby mają zwykle ograniczony zasięg funkcjonowania. Jeśli istnieją produkty, które umożliwiają łatwe przemieszczanie się na ostatnim etapie podróży, ludzie mogą dotrzeć w różne miejsca dalej, szybciej i cieszyć się większą swobodą. A jeśli każdy będzie mógł swobodniej się przemieszczać i rozszerzyć swoją przestrzeń życiową, będzie miał większą szansę na poznanie nowych ludzi, co naszym zdaniem zwiększy ludzki potencjał.

Mogę przedstawić tylko ograniczoną liczbę produktów i usług, które zaoferuje na swoim stanowisku Honda – ale będzie ich tam znacznie więcej! Zapraszamy do ich obejrzenia, gdyż wszystkie stanowią ucieleśnienie wizji przyszłości Hondy!

Honda na Japan Mobility Show 2023

Tworzenie naszej „wymarzonej mobilności” poprzez wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji

Na tegorocznym stoisku Hondy nie tylko prezentujemy przyszłą mobilność, o której marzy Honda, lecz także chcemy zaprosić odwiedzających naszą stronę internetową lub stoisko do wypróbowania naszej „Pętli marzeń”.

Prelude Concept przeniesie „radość z jazdy” w pełni zelektryfikowaną przyszłość

Przedstawiłem niektóre produkty z zakresu mobilności, które ucieleśniają marzenia Hondy, reprezentujące ją dziś i w przyszłości. Wiemy jednak, że nasi klienci oczekują od Hondy jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie modeli sportowych.

Podczas zeszłorocznego briefingu biznesowego dotyczącego elektryfikacji samochodów mówiłem o przyszłych modelach sportowych. Dziś na zakończenie mojej prezentacji chciałbym pokazać Państwu jeden z nich – model sportowy typu speciality. Proszę państwa, oto model koncepcyjny Prelude:

Honda na Japan Mobility Show 2023

Honda zawsze była zaangażowana w tworzenie pojazdów sportowych. A słowo „preludium” oznacza „występ wprowadzający lub poprzedzający”. Model ten stanie się preludium dla naszych przyszłych pojazdów, które wprowadzą „radość z jazdy” w pełni zelektryfikowaną przyszłość i ucieleśnią niezmienny sportowy sposób myślenia Hondy. Prelude Concept to specjalistyczny model sportowy, który zapewni ekscytujące wrażenia, które sprawią, że będziesz chciał jechać dalej i dostarczy niezwykłych emocji, jakich nigdy wcześniej nie czułeś. Aby dostarczyć ten poziom „radości z jazdy”, który tylko Honda może osiągnąć, rozwijamy się dynamicznie – wznieś swoje oczekiwania wobec tego modelu na wyżyny.

Podsumowanie

Prezentujemy wiele rodzajów przyszłej mobilności, o jakiej marzy Honda. Zatem zobaczcie i doświadczcie tych marzeń. Mamy nadzieję, że pokażesz nam swoje marzenia i pragnienia dotyczące lepszej mobilności i dołączysz do nas w rozwijaniu naszych marzeń na przyszłość.

Źródło: Honda