Targi CES 2024 - Światowa premiera Honda Seria 0

Targi CES 2024 - Światowa premiera Honda Seria 012.01.2024
Podczas targów CES 2024 odbyła się światowa premiera koncepcyjnych modeli należących do "Honda Seria 0". Modele Saloon i Space-Hub mają zostać wprowadzone na rynek w 2026 roku.

Honda zaprezentowała podczas targów CES 2024 w Las Vegas nową serię pojazdów elektrycznych "Honda Seria 0", którą zacznie wprowadzać na rynek globalny w roku 2026 oraz dokonała światowej premiery dwóch modeli koncepcyjnych: Saloon i Space-Hub,. Honda zorganizowała również światową premierę nowego oznaczenia „H”, które będzie dotyczyło wyłącznie nowej generacji modeli elektrycznych Hondy.

Specjalna witryna internetowa Hondy Serii 0

Honda prowadzi działalność biznesową w oparciu o założenia wynikające z globalnego sloganu marki: „The Power of Dreams – How we move you”. Hasło to zawiera przesłanie, że Honda będzie tworzyć produkty i usługi z zakresu mobilności, które umożliwią ludziom „przekraczanie wszelkich ograniczeń, jakimi są czas i miejsce” oraz „poszerzanie własnych umiejętności i możliwości”.

Honda Seria 0: Saloon
Honda Seria 0: Saloon

Dzięki produktom i usługom związanym z mobilnością, Honda będzie wspierać realizację marzeń coraz szerszego grona osób i stanie się siłą napędową postępu społecznego.

Honda dąży do tego, by do roku 2050 osiągnąć neutralność węglową wszystkich produktów i działań korporacyjnych, w które jest zaangażowana. Firma dąży do elektryfikacji, aby zrealizować swój cel, jakim jest „zwiększenie do 100% udziału sprzedaży pojazdów elektrycznych i FCEV w światowej gamie do 2040 roku”. "Honda Seria 0" to nowa seria pojazdów elektrycznych symbolizująca znaczącą transformację Hondy, która przebiega zgodnie z globalnym hasłem marki i polityką elektryfikacji.

Honda Seria 0: Saloon
Honda Seria 0: Saloon

Nazwa serii odzwierciedla determinację Hondy, która chcąc podjąć wyzwanie dotyczące opracowania nowej serii pojazdów elektrycznych, wraca do swoich korzeni: bycia liderem innowacyjnej produkcji samochodów – co zostanie wyrażone poprzez stworzenie zupełnie nowych pojazdów elektrycznych od „zera”. Dzięki nowej serii pojazdów elektrycznych, Honda będzie w dalszym ciągu rozwijała swoją "koncepcję" ("maksimum dla ludzi, minimum dla maszyn"), a także dawała podstawy do jeszcze większego czerpania „radości i cieszenia się swobodą wynikającą z mobilności”.

W 2026 roku Honda rozpocznie wprowadzanie na ogólnoświatowy rynek pierwszego modelu należącego do "Honda Seria 0", zaczynając od Ameryki Północnej, a następnie kontynuując tę drogę w Japonii, Azji, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej.

Honda Seria 0: Space-Hub
Honda Seria 0: Space-Hub

Modele koncepcyjne należące do "Honda Seria 0": Saloon oraz Space-Hub

Saloon to flagowy model koncepcyjny serii "Honda Seria 0" ucieleśniający podejście „smukły, lekki i zmyślny”. Dedykowana architektura pojazdów elektrycznych zwiększa stopień swobody w zakresie projektowania i podnosi rangę koncepcji M/M w kontekście ery pojazdów elektrycznych. Niska, sportowa stylistyka, która już na pierwszy rzut oka odróżnia model Saloon od innych pojazdów elektrycznych, oferuje zarówno fascynujące wzornictwo, jak i przestrzeń wewnątrz pojazdu, która okazuje się bardziej przestronna, niż można by przypuszczać na podstawie wyglądu zewnętrznego.

Co więcej, deska rozdzielcza posiada interfejs człowiek-maszyna (HMI), umożliwiający proste i intuicyjne użytkowanie, oferując zaawansowany i płynnie działający interfejs (UI). Dzięki doskonałej widoczności oraz intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, Saloon dąży do zapewnienia jak największej przyjemności z jazdy.

Honda Seria 0: Space-Hub
Honda Seria 0: Space-Hub

Dzięki zastosowaniu układu kierowniczego steer-by-wire i dalszemu rozwojowi systemu zarządzania ruchem, w tym kontroli pozycji ciała, który Honda opracowała poprzez rozwój oryginalnych technologii z zakresu robotyki, celem modelu Saloon jest kierowanie pojazdem zgodnie z wolą kierowcy w różnych sytuacjach na drodze. Jako flagowy model Hondy serii 0, Saloon zapewnia najwyższy stopień „radości z jazdy” w erze pojazdów elektrycznych. Ponadto, dzięki wykorzystaniu zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz pojazdu przyjaznych dla środowiska materiałów, Saloon jest unikalnym modelem, zgodnym z potrzebami jego użytkowników oraz środowiskiem naturalnym.

Zgodnie ze spójną wizją projektową Hondy serii 0, Space-Hub został opracowany pod hasłem „ułatwiania ludziom ich codziennego życia”. Dzięki przestronnej kabinie i doskonałej widoczności oraz zastosowaniu podejścia „smukły, lekki i zmyślny”, model Space-Hub oferuje przestrzeń, która natychmiast dostosowuje się do tego, co pragną robić w niej użytkownicy, stając się centrum łączącym ludzi z ludźmi oraz ludzi ze społeczeństwem.

Honda Seria 0: Space-Hub
Honda Seria 0: Space-Hub

Obecne oznaczenie „H” posiada długą historię sięgającą roku 1981, kiedy to zostało odnowione względem swojej poprzedniej wersji. Aby upamiętnić rozwój pojazdów elektrycznych nowej generacji, Honda postanowiła zaprojektować nowe oznaczenie „H”, reprezentujące samochody Honda w sposób odzwierciedlający determinację firmy w dążeniu do transformacji, a także korporacyjną postawę Hondy, która wykracza poza jej pochodzenie oraz nieustanne dążenie do realizowania nowych wyzwań i rozwoju.

Ta stylistyka, przypominająca dwie wyciągnięte ręce, reprezentuje zaangażowanie Hondy w zwiększanie możliwości z zakresu mobilności oraz szczerą chęć zaspokajania potrzeb użytkowników pojazdów elektrycznych Honda. Nowe oznaczenie „H” będzie stosowane w odniesieniu do pojazdów elektrycznych Hondy nowej generacji, w tym modeli serii 0.

Źródło: Honda