Honda główną atrakcją wystawy podczas Milan Design Week 2024

Honda główną atrakcją wystawy podczas Milan Design Week 202427.03.2024
Modele koncepcyjne Hondy SUSTAINA-C Concept i Pocket Concept zostaną zaprezentowane wraz z seryjnym modelem skutera SH125 "Vetro".

Honda będzie główną atrakcją imprezy "Garden of Ideas" organizowanej przez Vanity Fair Italia podczas Milan Design Week w dniach 16-21 kwietnia.Dla Hondy będzie to okazja do zaprezentowanie szerokiej międzynarodowej publice korzyści płynących ze zrównoważonego zastosowania materiałów produkcyjnych w pojazdach koncepcyjnych SUSTAINA-C i Pocket, a także w produkcyjnym skuterze 24YM SH125i "Vetro".

Honda 2024

Modele Hondy prezentowane w Museo Diocesano będą promować design, innowacyjność i zrównoważony rozwój, demonstrując wyjątkowe walory estetyczne, uzyskane dzięki wtórnemu wykorzystaniu materiałów produkcyjnych. Takie podejście przyczynia się również do zmniejszania emisji CO2 poprzez wprowadzenie do procesu produkcyjnego bardziej innowacyjnych, pochodzących z recyklingu, elementów.

Honda 2024

Poprzez aktywne poszukiwanie sposobów na ograniczenie wydobycia surowców i osiągnięcie bardziej energooszczędnego, niskoemisyjnego recyklingu, Honda chce przyspieszyć przejście od modelu biznesowego opartego na masowej konsumpcji do modelu opartego na obiegu zamkniętym. Mieści się to w ramach strategii "Triple Action to Zero", której celem jest osiągnięcie 46% redukcji emisji CO2 z działalności korporacyjnej do 2030 r. i osiągnięcie przez Hondę neutralności węglowej do 2050 r.

Źródło: Honda