Honda CR-V na szczytach list sprzedaży SUV w USA

Honda CR-V na szczytach list sprzedaży SUV w USA15.05.2007
Wieloletni lider w klasie SUV w Stanach Zjednoczonych – Ford Explorer traci swoją pozycję na rzecz nowej Hondy CR-V. Ostatnia dekada w klasie SUV należała bezsprzecznie do Forda Explorera ...

Wieloletni lider w klasie SUV w Stanach Zjednoczonych – Ford Explorer traci swoją pozycję na rzecz nowej Hondy CR-V. Ostatnia dekada w klasie SUV należała bezsprzecznie do Forda Explorera.

Honda CR-V na szczytach list sprzedaży SUV w USA 1 Tylko w samym 2000 roku sprzedano 445 157 egzemplarzy tego najpopularniejszego SUV-a Ameryki. Niestety w ostatnich latach sprzedaż zaczęła ostro spadać, mimo ciągłych modernizacji i bogatszego wyposażenia tego terenowego modelu Forda. Do tego stopnia, że w 2006 roku zdecydowało się na niego zaledwie 179 229 nabywców. W pierwszych czterech miesiącach tego roku zanotowano spadek sprzedaży o 23%.

Natomiast z siedziby Hondy docierają zgoła odmienne informacje. Nowa Honda CR-V sprzedaje się w USA niczym hamburgery z Mc Donalda. Sprzedaż w pierwszym kwartale tego roku wzrosła o aż o 42% w stosunku do tego samego okresu w roku 2006. Honda CR-V sprzedaje się znacznie lepiej, niż Toyota RAV4, Ford Espace i nowy Ford Edge. Wzrost popytu na Hondę CR-V spowodował, że fabryka Hondy East Liberty Plant w Ohio nie nadąża z produkcją tego kompaktowego SUV-a. W związku z tym podjęto decyzję o dodatkowym imporcie tych aut bezpośrednio z Japonii.

Źródło: CarBlogger, Informacja Moto Target