Honda rezygnuje z Accorda Hybrid

Honda rezygnuje z Accorda Hybrid07.06.2007
W 2008 roku Honda zaprezentuje w USA nową generację modelu Accord. Jednak ze względu na niższą od oczekiwanej sprzedaż wersji hybrydowej, nie pojawi się ona w ofercie japońskiego producenta na północnoamerykańskim rynku ...

W 2008 roku Honda zaprezentuje w USA nową generację modelu Accord. Jednak ze względu na niższą od oczekiwanej sprzedaż wersji hybrydowej, nie pojawi się ona w ofercie japońskiego producenta na północnoamerykańskim rynku.

Hybrydowego Accorda zaprezentowano po raz pierwszy w 2004 roku. Miał być testem zainteresowania amerykańskich klientów autami hybrydowymi o większej mocy. Początkowo sprzedaż szła nieźle mimo wysokiej ceny, ale w pierwszych pięciu miesiącach tego roku na ekologiczną Hondę Accord znalazło się tylko 1704 chętnych – o ponad 40% mniej niż w analogicznym okresie 2006 roku. Równocześnie popyt na inne hybrydowe auta za oceanem wzrósł w tym okresie niemal dwukrotnie. Dlatego w oficjalnym komunikacie prasowym przedstawiciel Hondy potwierdził, że proekologiczny Accord będzie oferowany tylko do końca tego roku, dodając że niska sprzedaż tego modelu jest sporym zaskoczeniem i rozczarowaniem dla Hondy. Główną przyczynę tak niskiego zainteresowania upatruje się w jego cenie. Na tamtejszym rynku 6-cylindrowy hybrydowy Accord o mocy 253 KM w najbogatszej specyfikacji EX kosztuje 33 685 dolarów, podczas gdy 244-konna wersja benzynowa EX jest tańsza o prawie 4 tysiące dolarów, a podstawowy model z czterocylindrowym silnikiem o ponad 5 tysięcy dolarów.

Tymczasem mniejszy oferowany przez Hondę model Civic z napędem hybrydowym spala wyraźnie mniej od modeli zasilanych benzyną i jest sporo tańszy od Accorda. Dlatego z miesiąca na miesiąc jego sprzedaż w USA wzrasta. Honda zapowiedziała że w 2009 roku uzupełni ofertę aut hybrydowych o kolejny model, mniejszy od Civica.

Źródło: Automotive News, Informacja Moto Target