Nowa generacja Hondy Civic

Nowa generacja Hondy Civic05.04.2001
Honda wprowadziła na rynek nowe modele Civica: pięciodrzwiowy hatchback i sedan. W obu samochodach zastosowano całkiem nowe rozwiązania techniczne, które stawiają Hondę Civic w czołówce swojej klasy ...

Honda wprowadziła na rynek nowe modele Civica: pięciodrzwiowy hatchback i sedan. W obu samochodach zastosowano całkiem nowe rozwiązania techniczne, które stawiają Hondę Civic w czołówce swojej klasy.

Nowa generacja Hondy Civic 1 Szczególnie dużo zmieniło się w wersji pięciodrzwiowej. Widać w nim zasadę jaka przyświecała konstruktorom - stworzenie samochodu zaczynając projekt od wnętrza. Założenia te wymusiły szereg nowych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych.

Nowa generacja Hondy Civic 2 Płaska podłoga wraz z wyższą kabiną umożliwiła większą swobodę ruchów wewnątrz oraz pozwoliła na zwiększenie bagażnika do pojemności 370 litrów, a po rozłożeniu tylnych siedzeń nawet do 732 litrów (do poziomu okien). Oprócz podłogi, charakterystyczną cechą Civica 5D jest nowatorska dźwignia zmiany biegów umieszczona na desce rozdzielczej.

Nowa generacja Hondy Civic 3 Wersja 4 drzwiowa nowej Hondy Civic została określona przez projektantów jako "skondensowany styl sportowy". Główne widoczne cechy stylowego sedana to krótki nawis przedni, wyższa kabina z aerodynamicznie ukształtowaną linią dachu. Płaska podłoga i wyższe nadwozie sprawiły, że wnętrze nowego sedana jest większe od poprzednika we wszystkich wymiarach. Pojemność bagażnika wynosi 450 litrów i została powiększona o 38 litry.

Nowa generacja Hondy Civic 4 Zwiększoną dynamikę nowych modeli uzyskano dzięki najnowszej generacji szesnastozaworowym silniku benzynowym o pojemności 1,4, który osiąga on moc 90 KM przy 5600 obr/min a maksymalny moment obrotowy zwiększono do 130 Nm przy niższych obrotach (4300 obr/min). Zwiększenie momentu obrotowego w średnich zakresach obrotów o około 4% sprawiło również, że kierowca zmienia biegi z mniejszą częstotliwością co czyni prowadzenie wygodniejszym.
W obu modelach wprowadzono zupełnie nowe zawieszenie. Z przodu zastosowano kolumny McPhersona, a z tyłu podwójne wahacze poprzeczne z kontrolą zbieżności. Podobnie w obu samochodach zastosowano system EPS czyli elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Hondę Civic obejmuje mechaniczna gwarancja na 3 lata lub 100 000 km, a czas pomiędzy przeglądami okresowymi zwiększył się do 20 000 km.

Nowa generacja Hondy Civic 5 Konstruktorzy Hondy spodziewają się bardzo dobrych, na poziomie czterech gwiazdek, wyników crash-testów przeprowadzanych przez EuroNCAP. Najnowsza Honda Civic to auto o kompaktowych rozmiarach i maksymalnie pojemnym wnętrzu, który jednocześnie dostarczy wiele przyjemności z jazdy.

Wprowadzenie nowych modeli zbiegło się z otwarciem serwisu Hondy pod adresem http://www.honda.pl/. Można tam znaleźć wyczerpujące informacje na temat właśnie wprowadzonych oraz wszystkich istniejących samochodów Hondy dostępnych w Polsce.

Źródło: Honda