Nowa Honda Accord 2008 oficjalnie!

Nowa Honda Accord 2008 oficjalnie!23.08.2007
I znowu Internet popsuł niespodziankę! Po serii oficjalnych zdjęć nowej Hondy Accord w wersji amerykańskiej, publikowanych od kilku dni w sieci, koncern zdecydował się na uchylenie rąbka tajemnicy...

...i pokazanie Accorda model 2008 wcześniej, niż planowano.

Nowa Honda Accord 2008 oficjalnie! 1 Honda Accord jest od dawna jednym z lepiej sprzedających się sedanów za oceanem. Ta limuzyna Hondy klasy średniej od kilku lat znajduje około 400 tysięcy nabywców rocznie. To 1/3 całej wielkości sprzedaży w tym lukratywnym segmencie.

Już za kilka miesięcy amerykańscy klienci będą mogli kupić zupełnie nową generację Accorda. I to od razu w dwóch wersjach nadwoziowych – jako sedan i coupe. Wygląd obu dostosowano do tamtejszych gustów. Podobnie jak gamę jednostek napędowych.

Pod maską amerykańskiego Accorda 2008 znalazły się wyłącznie benzynowe silniki.

Nowa Honda Accord 2008 oficjalnie! 2Podstawowy czterocylindrowy 2,4 i-VTEC ma w zależności od wersji 177/190 KM. Pierwszy z nich występuje tylko w sedanie, mocniejszy napędza podstawową wersję coupe. Jest też 3,5 litrowy V6 i-VTEC znany z modelu Legend osiągający w tym przypadku 268 KM.

Z silnikami sprzężono 5 i 6-biegowe skrzynie manualne i automatyczną z pięcioma przełożeniami. Wnętrze wykończono bardzo starannie. Według zapowiedzi, już w podstawowej wersjach EX i LX nowy model Hondy Accord oferować będzie niemal kompletne wyposażenie.

Źródło: Automotive News, informacja Moto Target