Honda na IAA 2007

Honda na IAA 200729.08.2007
Na targach IAA we Frankfurcie, ozdobą stosika Hondy będzie Accord Tourer Concept, czyli wizja zapowiadająca nową generacje modelu Accord, który w europejskich salonach sprzedaży znajdzie się w połowie 2008 roku.

Motto przewodnie Hondy na tegorocznych IAA brzmi „Sports and The Environment”.

Honda na IAA 2007 1 Jak przystało na markę ze sportowymi ambicjami oprócz koncepcyjnego Accord Tourer i pokazywanego w Genewie Small Hybrid Concept zobaczymy również pełną gamę aut seryjnych i sportowych produkowanych przez japoński koncern takich, jak Civic Type-R i Honda S 2000.

Odwiedzający salon we Frankfurcie będą mogli również zapoznać się z multimedialnymi prezentacjami robota Asimo, paneli wykorzystujących energię słoneczną, czy osiągnięciami oddziału Honda Jet produkującego dyspozycyjne odrzutowce. Ale to nie koniec atrakcji jakie przygotowała Honda na IAA.

Na stoisku zaprezentowany zostanie ekologiczny silnik diesla nowej generacji, koncepcyjna Honda FCX zasilana ogniwami paliwowymi, która wejdzie do sprzedaży w USA i Japonii już w przyszłym roku, tegoroczny bolid RA107 teamu Honda F1 i jego protoplasta z 1967 roku o nazwie RA300.

Honda na IAA 2007 2 Dla wielbicieli motocykli przygotowano ekspozycje najnowszych maszyn startujących w wyścigach Moto GP. Zobaczymy motocykl na którym startuje Dani Pedrosa i Nicky Hayden - Repsol Honda RC 12V i Hondę CBR 1000RR na której John McGuiness osiągnął rekord okrążenia podczas wyścigów TT na wyspie Man. Honda zaprezentuje również najnowszy model Gold Wing – pierwszy motocykl z systemem poduszek powietrznych minimalizujących urazy kierowcy podczas zderzenia czołowego.

Źródło: Newspress, informacja Moto Target