Civic Hybrid zwycięzcą rankingu ekologicznych aut

 Civic Hybrid zwycięzcą rankingu ekologicznych aut03.09.2007
Honda Civic Hybrid zdobyła tytuł najekologiczniejszego samochodu w rankingu aut przyjaznych środowisku 2007/ 2008 uznanego niemieckiego automobilklubu Verkehrsclub Deutschland (VCD). VCD, jako organizacja badająca wpływ ...

...transportu na środowisko, poszukiwał najcichszego samochodu, zużywającego najmniej paliwa oraz emitującego najmniej spalin. Civic Hybrid spełnił wszystkie wymogi dotyczące ekologii, komfortu jazdy, a także został wysoko oceniony za wyjątkowo niski poziom hałasu.

To już drugie z rzędu zwycięstwo Civic Hybrid w ekologicznym rankingu VCD. W 2006 roku Honda pokonała 350 konkurentów w wyścigu o pierwsze miejsce. Dodatkowo, członkowie jury przyznali Civic Hybrid tytuł najlepszego auta w swojej klasie.

Civic Hybrid stanowi ucieleśnienie długofalowego zobowiązania Hondy do produkcji technologii przyjaznych środowisku, które jednocześnie przyczyniają się do czerpania radości z jazdy. Samochód łączy silnik spalinowy o mocy 95 KM z silnikiem elektrycznym o mocy 20 KM. Dodatkowo, silnik spalinowy zostaje wyłączony, kiedy pojazd zatrzymuje się. Czynniki te znacznie wpływają na redukcję zużycia paliwa i emisji spalin, szczególnie w ruchu miejskim. Przy standardowym zużyciu paliwa na poziomie 4,6 l / 100km i emisji 109g CO2 / km, Civic Hybrid zdecydowanie mieści się w przyszłych ustawowych limitach emisji spalin i zużycia paliwa.

Źródło: Honda