Nowa Honda Fit w sprzedaży w Japonii

Nowa Honda Fit w sprzedaży w Japonii22.10.2007
Honda ogłosiła, iż rozpocznie sprzedaż nowej wersji modelu Fit (w Europie znanego jako Jazz) w Japonii, w piątek, 26 października 2007. Wyjątkowo popularne małe autko zachowa wszystkie dawne zalety – ekonomiczne zużycie paliwa, ...

...przestronne wnętrze, które dorównuje kabinom sedanów średniej wielkości oraz łatwość w manewrowaniu. Zostało jednak zmodernizowane, poddano je subtelnym zmianom stylistycznym i dodano kilka ciekawych rozwiązań we wnętrzu.

Nowa Honda Fit w sprzedaży w Japonii 1 Klienci będą mieli do wyboru dwie jednostki napędowe: 1,5-litrowy i-VTEC i wyjątkowo ekonomiczny 1.3-litrowy i-VTEC o maksymalnej mocy 99 KM. Dostępna będzie także bezstopnbiowa przekładnia CVT.

Szerszy rozstaw kół zapewni pojazdowi jeszcze większą stabilność i łatwość prowadzenia.

Honda Fit zadebiutowała w Japonii w czerwcu 2001 roku. Produkuje ją obecnie sześć fabryk i pięciu krajach, a sprzedawana jest w ok. 115 krajach na całym świecie. Łącznie sprzedano dotychczas ponad 2 miliony modeli Fit i Jazz. Nowy Jazz przeznaczony na rynek europejski pojawi się w salonach pod koniec roku 2008. Producent nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów na temat tej wersji.

Źródło: opr. BM na podst. Newspress