Ekologiczne Hondy wchodzą do produkcji

Ekologiczne Hondy wchodzą do produkcji30.10.2007
Honda potwierdziła plany wprowadzenia do seryjnej produkcji swych najbardziej interesujących, ekologicznych konceptów. Na taśmy produkcyjne trafi FCX zasilana ogniwem paliwowym oraz lekki, sportowy pojazd hybrydowy CR-Z.

Ekologiczne Hondy wchodzą do produkcji 1Szef Hondy, Takeo Fukui zapowiedział debiut produkcyjnej wersji konceptu FCX podczas wystawy w Los Angeles w listopadzie. Pojazd wejdzie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Japonii w 2008 roku.

Honda ujawniła także, że do hal montażowych trafi również samochód oparty na koncepcie CR-Z, kompaktowym, sportowym, lekkim pojeździe z napędem hybrydowym. Stylowe coupe ma się pojawić w salonach sprzedaży w 2009 roku.

Honda chce w ten sposób zapoczątkować historię nowej generacji samochodów, które są bardziej przyjazne dla środowiska, a jednocześnie wyróżniają się przyjemną dla oka, sportową stylistyką, trafiającą w gusty szerszego grona klientów.

Ekologiczne Hondy wchodzą do produkcji 2 "Samochody z napędem hybrydowym zawsze postrzegano jako produkty niszowe, a w ich stylistyce zwykle kładziono nacisk głównie na praktyczność i wszechstronność" – stwierdza John Kingston, Menadżer Środowiska w brytyjskim oddziale Hondy. "Koncept CR-Z wygląda zdumiewająco i pokazuje, że "zielone" samochody mogą być seksowne i wzbudzać emocje, a jednocześnie minimalizować negatywny wpływ na środowisko."

Honda ma zamiar do 2009 roku osiągnąć roczny poziom sprzedaży samochodów z napędem hybrydowym w ilości 250 000 egzemplarzy.

Źródło: opr. BM na podst. Newspress, fot. Honda