Najnowsze wyniki testów zerzeniowych NCAP

Najnowsze wyniki testów zerzeniowych NCAP21.12.2007
Europejska organizacja NCAP opublikowała dzisiaj wyniki testów zderzeniowych, którym poddano Hondę Civic, Mazdę 2 i Daihatsu Materia. Najmniejszy model Mazdy otrzymał 5 gwiazdek za ochronę pasażerów, 4 za ochronę dzieci ...

Najnowsze wyniki testów zerzeniowych NCAP 1...i 2 za ochronę przy uderzeniu w przechodnia. Nie obyło się jednak bez problemów. test musiano powtórzyć dwukrotnie ze względu na problemy z napełnianiem się poduszki gazowej kierowcy Mazdy.

Honda Civic w wersji 5-drzwiowej (podobnie jak badana wcześniej wersja Hybrid sedan) uzyskała satysfakcjonujące cztery gwiazdki. Według specjalistów z NCAP powodem nieprzyznania najwyższej noty było niedostateczne napełnienie się poduszki kierowcy. W rezultacie spowodowało to uderzenie manekina w kierownicę. Civic zdobył również 4 gwiazdki za ochronę dzieci i dwie za ochronę pieszych.

Trzecim modelem, który poddano badaniu był nieoferowany u nas Daihatsu Materia. Wynik jaki uzyskał ten minivan, to 4 gwiazdki przy uderzeniu frontalnym, 3 gwiazdki za ochronę dzieci i dwie przy symulowanym uderzeniu w pieszego.

Źródło: Euro NCAP, informacja Moto Target